Bombacı oğul itiraf etti: Bombayı ben hazırladım
ensonhaber.com

asd

İstanbul Maltepe’de işadamı babası Osman Kurdaş’ın işyerine bıraktığı bombalı paketle, babasının da aralarında olduğu 3 kişinin yaralanmasına neden olan 25 yaşındaki Alican Kurdaş, polise verdiği sözlü ifadesinde suçunu itiraf etti.

''BABAMLA ARAMIZ BOZUKTU, CANINI YAKMAK İSTİYORDUM''

Polisin sorgusu sonrasında Alican Kurdaş, babasına bombalı paketi kendisinin götürdüğünü itiraf etti. Kurdaş’ın, “Babamla ilişkim uzun süredir bozuktu. Bu nedenle ona zarar vermek ve canını yakmak istiyordum” dediği öğrenildi.

Bombacı oğul itiraf etti: Bombayı ben hazırladım

FOTOĞRAF: Alican Kurdaş İstanbul Maltepe’de işadamı babası Osman Kurdaş’ın işyerine bombalı paket bırakmıştı.

KİMYASAL MADDELERİ İNTERNETTEN ALDI

Yazılım mühendisi olan Alican Kurdaş’ın, internet üzerinden yurtdışından temin ettiği kimyasal maddeleri birleştirerek bomba düzeneği yaptığını, hediye paketinin içerisine koyarak kendisinin de çalıştığı şirkete gizlice bıraktığını söylediği iddia edildi.

BABASI YOĞUN BAKIMDA

Bombalı kargo olayında eli kopan işadamı Osman Kurdaş’ın Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yoğun Bakım Servisi’ndeki tedavisi devam ediyor. Patlamada yaralanan Kurdaş’ın ortağı Şahnur Agaik’in ise bir gözü hasar aldı. Görme kaybı riski olan Agaik, bugün gözünden operasyon geçirecek.

AMERİKA'DA EĞİTİM ALDI

2011’de lisans eğitimi için Amerika’ya giden Alican Kurdaş, ilk olarak Washington’daki DigPen Institute of Technology’de bilgisayar oyunları programcılığı eğitimi aldı.

Bombacı oğul itiraf etti: Bombayı ben hazırladım

ŞİDDET İÇERİKLİ OYUN PROGRAMLADI

Kurdaş’ın oyun programcılığı eğitimi döneminde hazırladığı oyun ödevine ulaşıldı. Şiddet içerikli oyunun hedefi, aynı tipteki düşmanları pompalı tüfekle kafasından vurarak her bölümde daha fazla adam öldürmek.