Bursa'da 6 yaşındaki çocuğu traktör ezdi

Bursa'da 6 yaşındaki çocuğu traktör ezdi

Bursa'nın İnegöl ilçesinde, park halindeki patates yüklü traktörle oynayan iki çocuktan biri traktörü çalıştırdı, diğeri ise altında kaldı. Kazada traktörün ve arkasındaki römorkun tekerleri 6 yaşındaki Enes Yılmaz'ın üzerinden geçerken, yerden kalkıp üzerini silkeleyen çocuğun burnunun bile kanamaması, görenlere “Allah korudu” dedirtti.

İlginç kaza İnegöl-Alanyurt yolu üzerindeki bir dükkanın önünde meydana geldi. Tarladan traktörünün römorkuna yüklediği patatesleri ilçe merkezine getirmekte olan K.T., traktörünü pide salonunun önüne park ettikten sonra içeri girerek yemek yemeye başladı. Bu sırada 6 yaşındaki Enes Yılmaz, 7 yaşındaki arkadaşı M.A. ile pide salonunun önünde oynarken, anahtarı üzerinde bırakılan traktörü kurcalamaya başladı. Küçük çocuklardan M.A. traktörü kurcalamaya başlarken, Enes Yılmaz ise yanında onu izlemeye koyuldu.

HABERİN VİDEOSU İÇİN TIKLAYINIZ

M.A. biranda traktörü çalıştırıp hareket ettirirken, aracın önünde duran Enes tekerleklerin altında kaldı. Traktörün büyük arka tekerleği ile römorkun tekerlekleri Enes'in üzerinden geçti. Hareket halindeki traktör çevreden yetişen bir kişi tarafından durdururken, üç tekerleğin üzerinden geçtiği Enes yerden kalkıp, üzerini silkeleyerek hiçbir şey olmamış gibi koşturmaya başladı.

GÜVENLİK KAMERASINI İZLEDİKTEN SONRA DOKTORA GÖTÜRDÜLER

Kazayı duyup oğluna koşan anne Nuray Yılmaz, oğlunun herhangi bir yerinde yara izi olmamasına sevinirken, baba Hakim Yılmaz, kaza anında dışarıda olduğunu belirterek, “Telefonla haber verildikten sonra hemen eve geldim. İlk başta küçük bir kaza sandım. Güvenlik kamerasını izledikten sonra üç tekerleğin üzerinden geçtiğini gördük. Hemen doktora götürdük. Doktor gerekli muayeneleri yaptı, Allah'a şükür bir tek yara bere izi bile çıkmadı. Oğlumu Allah korudu” dedi.