Euro
15.5362
0.18%
Dolar
13.7186
0.4%
Altın
786.38
0.93%
Borsa
1.91
1.61%
Bitcoin
719.776
-6.18%
10ºC
İstanbul
Çok bulutlu 10 C

  Bursa'da kilolarca fiber optik kablo çalındı

  İnternet altyapısı üzerine çalışan firmadan 25 gün arayla 2 kez hırsızlık yapıldı. Firma yöneticisi, zararın 80 bin lira olduğunu söyledi.
  • DHA
  • 11.05.2020 - 14:47
  Bursa'da kilolarca fiber optik kablo çalındı

  Bursa'nın Nilüfer ilçesi Balat Mahallesi'nde internet altyapısı üzerine çalışan firmayı yakın takibe alan hırsızlar, güvenlik görevlisinin beklediği noktadan ayrıldığı sırada, demir telleri kırarak, içeri girdi.

  Kilolarca fiber optik kablo çalan hırsızlar, güvenlik görevlisinin geldiğini görünce kaçtı.

  İKİNCİ HIRSIZLIK

  Hırsızları kovalayan güvenlik görevlisi, durumu polis ekiplerine bildirdi. Olay yerine gelen ekipler, iş yerinde incelemelerde bulundu. Aynı iş yerinde 11 Nisan'da da hırsızlık olayı gerçekleştiği öğrenildi.

  Bursa'da kilolarca fiber optik kablo çalındı VİDEO

  "ARTIK TAŞINMAYI DÜŞÜNÜYORUZ"

  25 gün önce yine aynı kişiler tarafından soyulduklarını dile getiren firma yöneticisi Murat Yazgı, "Bütün önlemlerimizi almamıza rağmen hiçbir şekilde baş edemiyoruz. Tel çit koyduk, güvenlik kameramız var, güvenlik görevlisi var ama 25 gün içinde bize 70-80 bin liralık zarar verdiler ve vermeye de devam ediyorlar. Anlamıyorum, bu nasıl bitecek? Her taraf kapalı olduğu için malzemelerimizi stok yapıp, dışarı koymak durumundaydık. Artık buradan taşınmayı düşünüyoruz. Bu şekilde olmaz." diye konuştu.

  Bursa da kilolarca fiber optik kablo çalındı #1

  "FORKLİFTLE TAŞIDIĞIMIZ KABLOLARI SIRTLAYIP GÖTÜRÜYORLAR"

  Güvenlik kamerası kayıtlarına göre iki hırsızlığın da aynı kişilerce yapıldığını iddia eden Yazgı, "İlk hırsızlığı ilk sokağa çıkma yasağının olduğu gün gerçekleştirdiler. Yasak olduğu için depoya da gelemedik. İkinci hırsızlık da 6 Mayıs'ta oldu. Bunların içeri girip, alıp, götürmesi 4 dakika sürüyor. Güvenlik görevlisi her zaman malzemelerin yanında olamayabilir. Güvenlik kameralarında araç gözükmüyor. Muhtemelen at arabasıyla geldiler. Aracı kameranın olmadığı yere çekiyorlar. İkinci soygunda kadın da vardı. Kadın dışarıda dolanıyor, içeride de 4 çocuk kabloları elden ele götürüyor. Bizim forkliftlerle taşıdığımız kabloları sırtlayıp, götürüyorlar. Tel çiti koparmışlar. Ne yapacağımızı bilmiyoruz." dedi.

  Bursa da kilolarca fiber optik kablo çalındı #2

  Polis ekipleri, hırsızlık şüphelilerini yakalamak için çalışma başlattı.

  Bursa da kilolarca fiber optik kablo çalındı #3

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir