Petrol
98.01
-1.60%
Euro
18.4009
-0.71%
Dolar
17.9321
-0.03%
Altın
1.038
0.60%
Borsa
2864
-0.15%
Bitcoin
441.047
-0.60%
23ºC
İstanbul
Açık 23 C

  Bursa'da sıfır aldığı lüks cipi 8 kez yolda kaldı

  Bir iş adamı, bugünkü değeri 1 milyon 600 bin liralık cipi sıfır kilometre satın aldı. Sürücü, 8 kez yolda kalınca hukuk mücadelesi başlattı.
  • İHA
  • 26.04.2021 - 11:15
  • Güncelleme : 26.04.2021 - 12:39
  Bursa'da sıfır aldığı lüks cipi 8 kez yolda kaldı

  Bursa'da büyük bir hevesle 2018 yılında 116 bin euroya Land Rover marka lüks cip alan Erdinç Ebibi, aracıyla 8 kez farklı yerlerde yolda kaldı.

  Her defasında aracı; yetkili servis tarafından tamir edilmesine rağmen tekrar arızalanan ve 8 arızadan sonra motoru değişen araç, yeniden arıza yapınca iş adamı bilirkişi raporu aldı.

  KULLANICI HATASI YOK

  Raporda aracın elektrik ve yazılımsal probleminin olduğu ve motor değiştirilerek bu sorunun giderilemeyeceği, bu oluşan zararların kullanıcı hatasından kaynaklanmadığı ifade edildi.

  Ardından firmayla arabuluculuk yoluna giden Ebibi, hukuk mücadelesi başlattı. Taleplerine cevap bulamayan Ebibi, bundan sonra hakkını mahkeme yoluyla arayacağını açıkladı.

  Bursa da sıfır aldığı lüks cipi 8 kez yolda kaldı #1

  “SORUN HALLEDİLDİ, PROBLEM ÇÖZÜLDÜ DENİYOR”

  Müvekkilinin aldığı lüks ciple farklı zamanlarda yolda kaldığını ifade eden Avukat Erdinç Sümer, şöyle konuştu:

  "Müvekkilim ilgili firmadan sıfır kilometre bir cip satın alıyor. Sıfır alınan bu araç, 8 kez arıza veriyor. Her seferinde ilgili firmanın yetkili servisine aracını götürdüklerinde sürekli ‘sorun halledildi, problem çözüldü’ şeklinde beyanda bulunularak, geri teslim ediliyor. Ancak müvekkilim bu araçla farklı illerde 8 kez yolda kalıyor ve büyük bir mağduriyet oluşuyor. Bu araç 8 kez arıza yaptıktan sonra firma yetkilileri aracın motorunun değişmesi gerektiğini beyan ediyor.

  Bursa'da sıfır aldığı lüks cipi 8 kez yolda kaldı VİDEO

  “BİLİRKİŞİDEN RAPOR ALDIRDIK”

  Müvekkilim motorun değişimini kabul ediyor. Motor değiştikten sonra da aynı sorunlar devam ediyor.  Biz de aracın yerinde tespiti yapılarak bilirkişiden rapor aldırdık. Bu raporun sonuç kanaat kısmına geldiğimizde bilirkişi aracın elektrik ve yazılımsal probleminin olduğu ve motor değiştirilerek bu sorunun giderilemeyeceği, bu oluşan zararların kullanıcı hatasından kaynaklanmadığını kanaatine vardı.

  “ŞU ANDAKİ BEDELİ 1 MİLYON 600 BİN LİRA”

  Biz bu raporu ilgili firmanın hukuk yetkililerine bildirdik. Ardından arabuluculuk süreci başladı. Bu süreçte sürekli bizi oyaladılar. Bundan sonra yasal süreç başlayacak. Biz davamızı açacağız. Bu açacağımız davanın da ileride emsal teşkil edeceği kanaatindeyiz. Müvekkilimin maddi ve manevi zararının giderileceğini düşünüyoruz. Bu aracın şu andaki bedeli 1 milyon 600 bin lira."

  Bursa da sıfır aldığı lüks cipi 8 kez yolda kaldı #2

  “BU ARAÇLARIN KRONİK HATASI”

  Aracın sahibi Erdinç Ebibi ise şunları kaydetti:

  "Büyük hevesle aldığım bu araçla yollarda 8 kez kaldım. Her seferinde aracı yetkili servise getirdik. Aracın motoru değiştikten sonra yetkili servis ‘herhangi bir sorun yaşamayacaksınız’ dedi. Aracımızın motoru değişti. Aracın motoru değiştikten 2 gün sonra tekrar yolda kaldım. Şu anda aynı mağduriyetlerimiz sürüyor. Yaptığımız araştırmalardan sonra bu araçların kronik hatası olduğunu öğrendik.

  “ÇEKİCİNİN ÜZERİNDE DAHA ÇOK GEZDİ”

  Çevremizdeki bu araçtan olan dostlarımızda da aynı problemlerinin olduğunu söyledi. Onların da mağdur olduğunu öğrendik. 'Biz bu aracı güvenlikli, sağlam ve kaliteli' diye aldık. Gel gör ki hep yolda kalıp çekicilerle geldik. Aracı kullanmak nasip olmadı. Bu araç çekicinin üzerinde daha çok gezdi." şeklinde konuştu.

  Öte yandan, cipin satıldığı firma yetkilileri bir açıklama yapmayacaklarını, konunun yargıda olduğunu dile getirdi.

  Bursa da sıfır aldığı lüks cipi 8 kez yolda kaldı #3


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir