Bursa'daki kadın uzaklaştırma kararı aldırdığı eski sevgilisi tarafından darbedildi

Bursa'nın Osmangazi ilçesinde, 36 yaşındaki Burcu Can Eşmen, kız arkadaşıyla bir eğlence mekanına gitti.

Eşmen'in hakkında uzaklaştırma kararı aldırdığı 33 yaşındaki eski erkek arkadaşı Emre Özer, eğlence mekanna gelerek Eşmen ile tartışmaya başladı.

Tartışmadan bir süre sonra Özer, arkadaşlarının arasından Eşmen'i zorla alarak dışarı çıkardı.

ZORLA ARACA BİNDİRİLDİ

Eşmen mekanın önünde araçla beklemekte olan Özer'in arkadaşı Ozan B.'nin kullandığı araca zorla bindirildi.

Otomobilin içerisinde darbedilen kadın aracın kırmızı ışıkta durmasıyla, kapıyı açarak yardım istedi.

Uzaklaştırma kararına rağmen otomobilde eski sevgiliye dayağa tutuklama -1

ŞÜPHELİLER ARABAYI BIRAKIP KAÇTI

Çevredekilerin tepkisiyle korkan Özmen ve Ozan B. aracı bırakıp kaçmaya başladı.

Eşmen, ihbar üzerine bölgeye gelen sağlık ekiplerince hastaneye kaldırıldı.

Bursa'daki kadın uzaklaştırma kararı aldırdığı eski sevgilisi tarafından darbedildi VİDEO

"SİLAHI ALIP SENİ ÖLDÜRECEĞİM"

Tedavisinin ardından avukatı ile birlikte polise gidip, şikayetçi olan Burcu Can Eşmen, ifadesinde şunları söyledi:

"Emre benim eski arkadaşım olur. Bana şiddet uyguladığı için ayrıldık ve uzaklaştırma kararı aldırdım. Olay gecesi eğlence mekanına kız arkadaşımla gittik. Bu sırada Emre geldi. Bana hakaretler savurdu. Sözlü ve fiziksel olarak rahatsızlık verdi. Benden uzak durmasını istedim. Eliyle kalçamı sıkmak suretiyle beni darbetti. 'Canımı acıtıyorsun yapma' dediğimde 'Elimin tersiyle çakarım sana' dedi. Bunun üzerine kapıda bulunan güvenlikten yardım istedim. Bu sırada 'Aracı hazırlayın' diye bir ses duydum. Kendisine ait olan otomobili gördüm. Bir şahıs kapıları açtı. Emre beni zorla aracın arka koltuğuna bindirdi. İsmini bilmediğim kişi, şoför mahalline geçerek aracı hareket ettirdi. Yolda Emre bana şiddet uygulamaya başladı. Şoför koltuğunda oturan kişi 'Abla kusura bakma benimki ekmek parası' dedi. Lambalarda arabanın kapısını açınca şoför durdu. Emre şiddetin dozunu artırdı. Bana 'Silahı alıp, seni öldüreceğim' diyerek tehdit etti. Can havliyle kendimi araçtan attım. Tanımadığım insanlar çığlıklarımı duyunca bize doğru gelmeye başladılar. Bu sırada önce şoför ardından da Emre arabayı yolun ortasında bırakıp kaçtılar. Sanıkların cezalandırılmasını istiyorum."

Uzaklaştırma kararına rağmen otomobilde eski sevgiliye dayağa tutuklama -2

"YOLDA GİDERKEN BURCU SİNİR KRİZİ GEÇİRDİ"

Burcu Can Eşmen'in şikayeti üzerine Emre Özer ile Ozan B. polis tarafından gözaltına alındı.

Adliyeye sevk edilen Özer, Nöbetçi 5’inci Sulh Ceza Hakimliği'nde verdiği ifadesinde 2,5 yıl arkadaşlık yaptığı Burcu Can Eşmen'in ayrıldıktan sonra hakkında uzaklaştırma kararı aldırdığını söyleyerek;"Kendisiyle tekrar arkadaş olduk. Bu süre içinde benden maddi taleplerde bulunmaya başladı. Olay günü akşam yemeğini birlikte yedikten sonra eğlence merkezine gittik. Alkolü fazla aldığı için çıkarken yalpalamaya başladı, tutmak isterken birlikte düştük sonra kendisini kucaklayıp arabaya götürdüm. Alkollü olduğum için aracı arkadaşım olan Ozan'ın kullanmasını istedim. Yolda giderken Burcu sinir krizi geçirip, aracın kapısını açmaya çalıştı. Yolda arabadan inip bağırmaya başlayınca hakkımda uzaklaştırma kararı bulunduğundan tedirgin oldum. Herhangi bir tehdit ve kendisini alıkoymam söz konusu değil. Tutuksuz yargılanmayı talep ediyorum." dedi.

Uzaklaştırma kararına rağmen otomobilde eski sevgiliye dayağa tutuklama -5

VALE OLARAK ÇALIŞTIĞINI SÖYLEDİ

Ozan B. ise ifadesinde, eğlence mekanında işlerin yoğun olduğu günlerde vale olarak çalıştığını öne sürerek, "Emre beyi tanıyorum. Kız arkadaşını da daha önceden gördüğüm için tanırım. O gece alkollü olduğu için benim arabayı kullanmamı istedi. Evinin Beşevler’de olduğunu bildiğim için oraya doğru yola çıktım. ‘Balat’a doğru gidelim’ deyince lambalarda kırmızı ışık sırasında dönüş yaptığımda bağrış oldu ve bayan arabadan indi. Tutuksuz yargılanmak istiyorum” dedi.

Uzaklaştırma kararına rağmen otomobilde eski sevgiliye dayağa tutuklama -3

TUTUKLANDI

Mahkeme heyeti, Emre Özer'in 'cebir tehdit veya hile kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma' suçundan tutuklanmasına, Ozan B.'nin ise aynı suçtan adli kontrol şartıyla serbest bırakılmasına karar verdi.

ELEKTRONİK KELEPÇE TALEBİ

Öte yandan Burcu Can Eşmen'in avukatı Cansu Zeytinoğlu, davanın sonuna kadar takipçisi olacaklarını belirtip, tahliye edilmesi halinde Emre Özer'e elektronik kelepçe takılmasını talep edeceklerini söyledi.