Petrol
115.18
0.88%
Euro
17.3882
-0.98%
Dolar
16.2027
-0.89%
Altın
966.18
-0.66%
Borsa
2439
0.00%
Bitcoin
467.902
-4.38%
25ºC
İstanbul
Güneşli 25 C

  Çanakkale’de açık unutulan markette, aldıklarını kameraya gösterip ücreti bıraktılar

  Açık unutulan markete gelen 2 kişi, kimseyi göremeyince aldıkları ürünleri güvenlik kamerasına göstererek, ücreti marketin girişine bıraktı.
  • DHA
  • 25.01.2022 - 10:16
  • Güncelleme : 25.01.2022 - 10:44
  Çanakkale’de açık unutulan markette, aldıklarını kameraya gösterip ücreti bıraktılar

  Çanakkale'nin Gelibolu ilçesi Kavakköy beldesinde yaşayan ve market işleten 2 çocuk annesi Zeynep Ağırman, 19 Ocak saat 13.00 sıralarında, muhasebe ile özel işlerini halletmek üzere ilçeye gitti.

  Ağırman, marketini açık unuttu.

  Gelibolu’dayken bir belediye personeli, açık unuttuğu marketine girildiğini, yerlerde para olduğunu söyledi. Zeynep Ağırman, marketinde hırsızlık olayı meydana geldiği şüphesiyle yeğeni Batuhan Baran’ı (27) aradı. Yeğeni hemen markete gidip, güvenlik kameralarını inceledi.

  PARAYI KAMERAYA GÖSTERİP KAPI GİRİŞİNE BIRAKTI

  Güvenlik kamerası görüntülerinde saat 15.00 ile 17.00 sıralarında, markette kimse olmadığı sırada 2 kişinin geldiği görüldü. Bir süre içeri bakan ve kimseyi göremeyen iki kişi cips, çekirdek, naneli şeker, su ve gazlı içecekler aldıktan sonra toplam 28,5 lirayı güvenlik kamerasına gösterdikten sonra kapı girişine bırakıp ayrıldı.

  Bir süre sonra gelen bir kişi de içecek ve su aldı. Markette kimse olmadığını gören kişi daha sonra su ve içeceği bırakıp, marketten ayrıldı. Kamera görüntülerini izleyen market sahibi Zeynep Ağırman, hem şaşırdı hem de duygulandı.

  Çanakkale’de açık unutulan markette, aldıklarını kameraya gösterip ücreti bıraktılar VİDEO

  Çanakkale’de açık unutulan markette, aldıklarını kameraya gösterip ücreti bıraktılar #1

  “SUYU BİLE ALMAMIŞ”

  İzlediği güvenlik kamerası görüntüleri sonrası insanlığın ölmediğini gördüğünü belirten Zeynep Ağırman, şunları söyledi:

  “19 Ocak'ta hem muhasebe işlemleri hem de bir hafta önce vefat eden babamın 7 mevlit yemeğini hazırlamak için Gelibolu’ya gittim. Aceleyle marketten çıktım. Marketin kapısını kapatıp, kilitlediğimi düşündüm. Marketin iç kapısını zaten kilitlememiştim. Bir süre sonra bana 'markete girildi' diye telefonla haber geldi. Hemen güvenlik kameralarını izledik. Görüntülerde her gelen müşteri kameralara doğru aldığı ürünleri ve ürünün parasını göstererek, market giriş kapısının önüne bırakmış. Bir müşterim de beni beklemiş, göremeyince aldığı su ve diğer içeceği tekrar market girişine bırakmış. Suyu dahi almadan gitmiş, keşke suyu alsaymış, ona üzüldüm. Diğer insanlara da bu duyarlı davranışları için çok teşekkür ederim.

  Çanakkale’de açık unutulan markette, aldıklarını kameraya gösterip ücreti bıraktılar #2

  “GERÇEKTEN İNSANLIK ÖLMEMİŞ”

  Bu alışverişi yapan 2 kişi Kavakköy beldesinden değil. Güvenlik kamerasına ürünleri ve paraları gösteren bu vatandaşlar, ürünlerin değeri neyse o parayı market girişindeki merdivene bırakıp, gitmişler. Cep telefonumdan güvenlik kameralarını izleyince zaten çok duygulandım. İyi ki böyle insanlar var. Böyle insanlarla yaşadığımız için de şükrediyorum. Gerçekten de insanlık ölmemiş. Bizim milletimizde çok çok iyi insanlar olduğunu bir kez daha görmüş olduk. Herkesi Allah iyi insanlarla karşılaştırsın.”

  Çanakkale’de açık unutulan markette, aldıklarını kameraya gösterip ücreti bıraktılar #3

  Çanakkale’de açık unutulan markette, aldıklarını kameraya gösterip ücreti bıraktılar #4

  Çanakkale’de açık unutulan markette, aldıklarını kameraya gösterip ücreti bıraktılar #5


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir