DHA

Ünlü şarkıcı Cengiz Kurtoğlu, oyuncu Tolga Yüce’nin doğum günü partisinde işletmeci Mustafa Can ile tartıştı.

İddiaya göre aralarında çıkan tartışma sonrası Kurtoğlu, işletmeciye yumruk attı.

Olaylı gecenin ardından işletmeci Mustafa Can ise hemen şikayette bulundu.

3 yıla kadar hapis istemi

Bunun üzerine hakkında "basit yaralama" ve "hakaret" suçundan 7 aydan 3 yıla kadar hapisle cezalandırılması talebiyle dava açıldı.

İstanbul 55. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen ikinci duruşmaya şikayetçi Mustafa Can gelirken, sanık Cengiz Kurtoğlu katılmadı.

Cengiz Kurtoğlu’nun avukatı, sanatçının konser programı sebebiyle duruşmaya katılamadığını belirtti.

O gece yaşananları anlattı

Şikayetçi işletmeci, 71 yaşında olduğunu ve bu olayın neden yaşandığını hala anlayamadığını belirterek, “Romanların seslerindeki özel yeteneklerden bahsettim. Aşağılamak değil, övmek amaçlıydı. Cengiz Bey’e 'Orhan Gencebay da Romanlık varmış doğru mu' dedim. Ellerini yumruk yaparak, dişlerini sıkarak 'Kalk masadan’ diyerek küfretti. Ne olduğunu anlamadım. Tolga Yüce ve diğerleri beni kaldırıp apar topar götürdü.” dedi.

3-4 kişiyle üstüme geldi, yüzümde iz kaldı

Dışarı çıktıktan sonra Esra Sönmezer’in kendisini sakinleştirdiğini ve tam gitmek üzereyken Kurtoğlu’nun üzerine doğru geldiğini ifade eden Mustafa Can, şöyle devam etti:

Cengiz, yanında 3-4 kişiyle üstüme geldi. Sinkaflı küfürler ediyordu. Esra önüme geçti. Onun yanındakilerden biri Esra’yı aradan çekti ve bir başka kişi benim arkadan ellerimi tuttu. Servis bıçağı elindeyken, yumruk attı. Servis bıçağı gördüğüme eminim. Bir kere sallayınca bıçak burnuma geldi, kendimi geri çekerken ikinci kez salladı, bu kez sol yanağıma geldi. Yüzümden kan gelince karakola gittim. Polisler beni hastaneye götürdükten sonra ifademi aldılar. Burnumdaki kesi derindi. Yüzümdeki kesi derin değildi. Geri çekilmeseydim, boğazıma gelecekti. Yaşanan olay nedeniyle yüzümde iz kaldı. İz yüzünden Rusya’ya tedavi olmaya gittim, özel tedaviler gördüm.

Tanık dinlendi

Duruşmada, doğum günü partisinde bulunan Esra Sönmezer tanık olarak dinlendi.

Müzisyenlik yaptığını söyleyen Sönmezer ifadesinde, taraflarla arkadaşlık bağının olmadığını, doğum günü partisinde aynı masada bulunduklarını ifade ederek, şunları söyledi:

Masada herkesin önünde alkol vardı. Şikayetçi ve sanıkta alkol vardı. Tartışma konusunu tam bilmiyorum. Masa kalabalıktı, başkalarıyla muhabbet ediyordum. Cengiz Bey aniden çok sinirlendi. Masadakiler sakinleştirmeye çalıştı. Ben Tolga’yla birlikte Mustafa’yı dışarı çıkardım. Cengiz Bey’i havuzun oraya götürdüler. Orada sinkaflı küfürler ediyordu. Daha sonra Cengiz Bey Mustafa Can’a doğru koştu. Ben araya girdim. Kollarından tuttum ‘Yapma ağabey’ dedim. O esnada göz göze geldik. Başka bir şahıs beni aradan çekti. Cengiz Kurtoğlu, Mustafa’ya yumruk attı. Saniye farkla kurtuldum. Loş bir ortamdı, elindeki bıçağı ben görmedim. Sadece Mustafa’nın yüzünde çizik şeklinde bir kanama gördüm.

"Konserini duruşmaya göre ayarlasın"

Hakim, Kurtoğlu'nun avukatına "Son kez süre veriyorum, konserini duruşmaya göre ayarlasın." uyarısında bulundu.

Cengiz Kurtoğlu’nun bir sonraki celse hazır edilmesine karar veren hakim, yaşanan olay sonucu şikayetçi Mustafa Can’ın yüzündeki izin sabit olup olmadığı yönünde Adli Tıp Kurumu’ndan rapor alınmasına karar verdi.

Duruşma ertelendi.

İddianameden

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, 22 Kasım 2021’de doğum günü partisinde Cengiz Kurtoğlu ve Mustafa Can aynı masada oturduğu ve orada tanıştıkları yer aldı. Şikayetçi Mustafa Can’ın, sanatçı Orhan Gencebay hakkında yaptığı yorumlar nedeniyle gerginlik yaşandığı belirtilen iddianamede, Cengiz Kurtoğlu’nun Can’a yönelik sinkaflı küfür ve hakarette bulunduğu ve yüzüne yumruk attığı belirtildi. İddianamede, müştekinin beyanında sanığın elindeki bıçak ile saldırdığı yönünde şikayet etmiş olsa da olay yerindeki kameralardan iddianın asılsız olduğu tespit edildiği anlatıldı. Cengiz Kurtoğlu’nun ifadesinin yer verildiği iddianamede, Mustafa Can’ı uygun bir dilde uyardığını fakat hakaretlere devam etmesi üzerine eliyle ağzını kapattığını bu esnada tırnağının çizmiş olabileceğini ileri sürdü.

Haber Kaynağı: Demirören Haber Ajansı (DHA)