Euro
9.4762
0.31%
Dolar
7.813
0.53%
Altın
461.42
0.24%
Borsa
1.331
0%
Bitcoin
149.456
0.40%
13ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 13 C

  Cinayeti işlemek için özellikle doğum gününü seçti

  Aydın'da biri kadın 2 kişiyi öldüren katil zanlısı hakkında kabul edilen iddianamede, "tasarlayarak kasten öldürme" suçundan iki kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istendi.
  • AA
  • 26.09.2019 - 09:34
  Cinayeti işlemek için özellikle doğum gününü seçti

  Aydın Cumhuriyet Mahallesi Nevzat Biçer Parkı'nda Muhammed Gürsoy tarafından işlenen Ekim Türkmen ve Merve Kotan cinayetlerine ilişkin, Aydın Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianame tamamlandı.

  İncelemelerini yapan Aydın 1. Ağır Ceza Mahkemesi, iddianameyi kabul etti.

  Cinayeti işlemek için özellikle doğum gününü seçti #1

   

  2 KEZ AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET TALEP EDİLİYOR

  27 yaşındaki tutuklu sanık Gürsoy'a cinayette kullandığı pompalı tüfeği temin ettiği ileri sürülen tutuksuz sanık E.Ö. ile Gürsoy'un ifadeleri ve cinayete ilişkin detayların yer aldığı iddianamede; Gürsoy'un "tasarlayarak kasten öldürme" suçundan iki kez ağırlaştırılmış müebbet, E.Ö'nün ise "kasten öldürmeye yardım" suçundan 15 yıldan 20 yıla kadar hapisle cezalandırılması talep edildi.

  Cinayeti işlemek için özellikle doğum gününü seçti #2

  TUVALETE GİDİP DÖNDÜĞÜNDE UYGUNSUZ ŞEKİLDE GÖRMÜŞ

  İddianamede Gürsoy'un, "Kotan ile gönül ilişkilerinin olduğu, doğum gününü kutlamak amacıyla o gün Türkmen ve Kotan ile dışarıya çıktıkları, bir parkta oturup alkol aldıkları, tuvalet ihtiyacını gidermek için Kotan ve Türkmen'in yanından ayrıldığı ve dönüşte ikisini uygunsuz vaziyette gördüğü, yaklaşık 1,5 yıl önce internetten av merakından dolayı aldığı pompalı tüfekle alkolün de etkisiyle hedef gözetmeksizin ateş ettiği" yönündeki ifadeleri yer aldı. Şüphelinin ifadelerinin cezadan kurtulmaya yönelik olduğu savunulan iddianamede, Gürsoy'un cinayette kullanılan ruhsatsız silahı 1,5 yıl önce internetten değil, olaydan iki gün önce E.Ö.'den satın aldığı kaydedildi.

  Cinayeti işlemek için özellikle doğum gününü seçti #3

  20 GÜNDÜR TANIŞIYORLARDI

  İddianamede E.Ö'nün, "Gürsoy'u yaklaşık 20 gündür tanıdığını, görüşmeleri esnasında av meselesinin açıldığını, kendisine ait silahı satabileceğini söylemesi üzerine Gürsoy'un 11 Ağustos'ta silahı istediği, ancak işinin olmasından dolayı talebi reddettiğini, aynı gün tekrar araması üzerine silahı 12 Ağustos'ta verdiğini" anlattığı belirtildi.

  Cinayeti işlemek için özellikle doğum gününü seçti #4

  CİNAYET İÇİN DOĞUM GÜNÜNÜ SEÇTİ

  Şüphelinin ifadesinde söylediği kadar yüksek oranda alkollü olmadığı ve cinayeti önceden tasarladığı için silah teminine gittiği ileri sürülen iddianamede, sanığın, Türkmen ve Kotan'ı aynı gün aynı yerde öldürmek ve şüphe oluşturmamak için özellikle doğum gününü seçtiği, tuvalet bahanesi ile olay yerinden ayrılarak araçtan getirdiği pompalı tüfekle, Kotan ve Türkmen'e oturduğu sırada yakın mesafeden kaçmalarına fırsat vermeden ateş ettiği aktarıldı.

  Cinayeti işlemek için özellikle doğum gününü seçti #5

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir