Euro
15.2377
-0.52%
Dolar
13.4215
-0.80%
Altın
795.2920
0.74%
Borsa
2,042.08
3.14%
Bitcoin
568.930
-0.44%
1ºC
İstanbul
Açık 1 C

  Çıraklarını dövüp tavana asan iki patron, tahliye edildi

  Konya'da ‘caraskal’ olarak bilinen palangaya çırağını asan ve diğerini de darbeden iki kardeşin, tutuksuz yargılanmak üzere adli kontrol kararıyla tahliye edilmelerine karar verildi.
  • DHA
  • 19.03.2020 - 11:29
  Çıraklarını dövüp tavana asan iki patron, tahliye edildi

  Konya’nın Karatay ilçesindeki oto yedek parça dükkanında çalışan 15 yaşındaki E.A.Y., alacağı vidanın numarasını unuttuğu içini iş yeri sahibi Murat C. tarafından, halk arasında ‘caraskal’ olarak bilinen palangaya bağlanıp, tavana asıldı.

  Pantolonu da yarıya kadar indirilen E.A.Y., 15 dakika asılı kaldıktan sonra caraskal kırılabilir düşüncesiyle indirildi.

  Çıraklarını dövüp tavana asan iki patron, tahliye edildi #1

  HASTANEDEN RAPOR ALDI

  Aynı dükkanda çalışan H.H.Y. de 5 Aralık günü bir malzemeyi hatalı büktüğü gerekçesiyle Murat C. tarafından, tekme-tokat dövüldü. Gözü moraran ve yüzünde şişlik oluşan H.H.Y., hastaneye gidip rapor aldı, sonrasında da Murat C. hakkında şikayette bulundu.

  ÇOCUĞA EZİYET SUÇLAMASIYLA YARGILANIYORLAR

  Gözaltına alınan Murat C. ve kardeşi Mehmet C., çıkarıldıkları mahkemece adli kontrol kararıyla serbest bırakıldı. Savcılığın itirazı üzerine yeniden gözaltına alınan iki kardeş, çıkarıldıkları mahkemece ‘çocuğa eziyet’ suçundan tutuklandı.

  Çıraklarını dövüp tavana asan iki patron, tahliye edildi #2

  TAHLİYE KARARI

  Sanıkların avukatları, müvekkillerinin tutuksuz yargılanmaları için başvurdu. Başvuruyu değerlendiren mahkeme, iki kardeşin tutuksuz yargılanmak üzere adli kontrol kararıyla tahliye edilmelerine karar verdi.


  Görüş Bildir