Euro
11.0463
-0.82%
Dolar
9.5232
-0.64%
Altın
546.98
-1.79%
Borsa
1.509
1.07%
Bitcoin
592.550
-2.48%
15ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 15 C
  Çocuğunu öldüren anne: Cennete gideceğini düşündüm

  Çocuğunu öldüren anne: Cennete gideceğini düşündüm

  Ankara'da kepçe kulak ameliyatı olan oğlunu hastanenin tuvaletinde boğarak öldüren anne, yargılandığı mahkemede müebbet hapis cezasına çarptırıldı.
  • İHA
  • 23.01.2020 - 15:06

  Nurhan S., 10 yaşındaki oğlu O.S.'yi otoplasti (kepçe kulak) ameliyatı olması için Şubat 2015'de Ankara'daki Gazi Hastanesi'ne yatırdı.

  Ameliyat sonrası O.S. gözetim altında alınırken, anne Nurhan S. de oğlunun yanında refakatçi olarak kaldı.

  HASTANENİN TUVALETİNDE BOĞARAK ÖLDÜRDÜ

  Ameliyattan birkaç gün sonra Nurhan S., oğlunu hastanenin tuvaletinde boğarak öldürdü. Olayın ortaya çıkması üzerine Nurhan S. hakkında, "kendini savunamayacak yakın akrabayı kasten öldürme" suçundan dava açıldı.

  Çocuğunu öldüren anne: Cennete gideceğini düşündüm #1

  "CENNETE GİDECEĞİNİ DÜŞÜNEREK YAPTIM"

  Ankara 9. Ağır Ceza Mahkemesince görülen davanın karar duruşmasına, tutuklu sanık Nurhan S. ve avukatı katıldı. Cumhuriyet savcısının esas hakkındaki mütalaasına karşı savunma yapan Nurhan S., oğlunun psikolojisinin kepçe kulak olmasından dolayı bozuk olduğunu belirterek, "Ben çocuğumu çok seviyorum. O gün bana 'Anne çok kötü hissediyorum. Beraber dua edip ölelim' dedi. Oğlumun cennete gideceğini düşünerek bu olayı gerçekleştirdim. Pişmanım." ifadelerini kullandı.

  Oğlunu öldüren anneye müebbet hapis İZLE

  "OĞLUNUN ACISINA SON VERMEK İÇİN YAPTI"

  Sanığın avukatı ise müvekkilinin genç yaşta istemediği biriyle evlendirildiğini söyleyerek, "Evlendikten sonra da eşinin ailesiyle birlikte aynı evde 22 kişi ile yaşamıştır. Çok sayıda tanık dinlendi. Hepsi de müvekkilimin oğluna çok düşkün olduğunu söylemiştir. Kepçe kulak olan oğlu ile arkadaşları dalga geçtiği için müvekkilim oğlunu, ameliyat etme kararı aldı. Ameliyattan sonra yüzü şişen oğlu, fiziki halinden dolayı üzülmektedir. Bu nedenle annesi, oğlunun acısına son vermek ve oğlunu cennete göndermek amacıyla bu fiili yapmıştır." diye konuştu.

  'AKLİ DENGESİ YERİNDEDİR' RAPORUNA İTİRAZ

  Avukat, müvekkilinin akli dengesinin yerinde olmadığını öne sürerek, "Adli Tıp Kurumu, müvekkilimin yaşam öyküsünü dinlemeden yüzeysel olarak soru sormuştur ve 'akli dengesi yerindedir' raporu vermiştir. Bu rapora katılmıyoruz." dedi.

  Çocuğunu öldüren anne: Cennete gideceğini düşündüm #2

  TAKDİR İNDİRİMİ UYGULANIP, MÜEBBET VERİLDİ

  Savunmaların ardından kararını açıklayan mahkeme heyeti, sanığın ağırlaştırılmış müebbet hapisle cezalandırılmasına karar verdi. Takdir indirimi uygulayan mahkeme, cezayı müebbet hapse çevirdi. Mahkemenin bu kararı, oy çokluğuyla aldığı belirtildi. Bir üye hakimin sanığın akli dengesinin yerinde olmadığı yönünde görüş bildirerek, bu kapsamda hüküm kurulması yönünde oy verdiği ifade edildi.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir