Çok iyi yüzücüydü boğularak öldü

Çok iyi yüzücüydü boğularak öldü

Bodrum'un Bitez beldesinde dün sabah satlerinde kanosuyla denize açılan evli 2 çocuk annesi Buket Güney (34) suda ölü bulundu.

Muğla DHA Amatör balıkçı Hüseyin Basan ve Yusuf Küçükçatalbaş, dün 10.30 sıralarında Adaboğazı açıklarında ters dönmüş bir kano olduğunu fark etti. Kanonun yanına giden iki balıkçı, 50 metre ilerisinde bir kadın cesedi olduğunu görüp, sahil güvenliği aradı. Savcının olay yerine gelmesin ardından üzerinde profesyonel su sporları kıyafeti bulunan kadının cesedi bota alınıp morga kaldırıldı. Vücudunda herhangi bir darp, kesici ve delici alet yarası bulunmadığı belirtilen kadının cesedi, otopsi için İzmire'e gönderildi.

Soruşturma sonucunda cesedi bulunan kadının İstanbul'dan yazlığına tatile gelen Güney olduğu belirlendi. Güney 'in her sabah saat 06.00'da kanosuyla denize açıldığı belirtildi. Genç kadının annesi acı haberi alınca, “Çok iyi yüzücü ve sporcuydu. Böyle bir şey nasıl oldu anlam veremiyorum” diyerek, gözyaşı döktü. Güney'in ölüm haberini sahibi olduğu Yalova'daki Güney Çiçekçilik ve Pazarlama Şirketi'nde alan eşi Ensar Güney (42) Bodrum'a gelmek üzere yola çıktı.