Denizli'de baba ve oğulları anneye tuzak kurdu: Taksiye kurşun yağdırdılar
İHA

Denizli’nin Çal ilçesine bağlı Denizler Mahallesi’nde K.A. isimli kadın, bir süredir yaşanan ailevi sorunların ardından eşi M.A.A.’ya boşanma davası açarak, kent merkezinde erkek arkadaşı U.A. ile birlikte yaşamaya başladı.

Yaşananları hazmedemeyen baba, üç oğluyla birlikte evi terk eden eşine akılalmaz bir tuzak hazırladı.

Evi terkeden annelerine tuzak kurdular

Oğullardan birisi; annesini telefonla arayarak kavgaya karıştığını ve bu esnada ağır şekilde yaralandığını iddia ederek, belirttiği konumdan gelip kendisini almasını istedi.

Erkek arkadaşı U.A. ile birlikte ticari taksi tutan K.A., kendisinden yardım talep eden oğlunun Çal ilçesinde belirttiği konuma doğru yola çıktı.

Anne ve erkek arkadaşının içerisinde olduğu ticari taksi, belirtilen Denizli-Uşak karayolu Denizler Kavşağı mevkiine gelip yol kenarında yatan oğlu görünce yavaşladı.

Baba ve oğulları taksiyi kurşun yağmuruna tuttu

Taksinin yavaşlamasını fırsat bilen baba ve oğulları, bir anda ortaya çıkarak av tüfekleriyle taksiye ateş etmeye başladı.

Çok sayıda kurşunun hedefi olan taksinin sürücüsü, hiç durmadan dönüş yaparak en yakın konumda bulunan Kaklık Jandarma Karakolu'na sığındı.

Silahlı pusuda yaralanan K.A. ve U.A., burada yapılan ilk müdahalelerinin ardından ambulansla hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı.

Baba ve 2 oğlu tutuklandı

Olayla ilgili olarak gözaltına alınan baba M.A.A. ve oğulları S.A., T.A. ile O.A., ifade işlemlerinin ardından tutuklanma talebiyle adli makamlara sevk edildi.

‘Kasten ve tasarlayarak öldürmeye teşebbüs' suçlamasıyla hakim karşısında çıkan baba M.A.A. ve oğulları S.A. ile O.A. tutuklanırken; ailenin diğer oğlu T.A. ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Olayla ilgili soruşturmanın devam ettiği bildirildi.

Haber Kaynağı: İhlas Haber Ajansı (İHA)