Petrol
91.8
0.12%
Euro
18.5391
-0.04%
Dolar
18.5668
-0.02%
Altın
1.029
-0.13%
Borsa
3458
0.00%
Bitcoin
380.565
3.56%
15ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 15 C

  Emekli maaşını dolandırıcılara kaptırdı, eve polis geldi

  İstanbul'da sokağa çıkma yasağı bulunan yaşlı adam, evine gelen polislere dolandırıldığını söyleyerek, şikayet dilekçesi yazdırdı. Polis de soruşturma başlattı.
  • DHA
  • 29.03.2020 - 11:26
  Emekli maaşını dolandırıcılara kaptırdı, eve polis geldi

  İstanbul Arnavutköy'de 68 yaşındaki Yaşar Keskin, 20 Mart günü emekli maaşını çekmek üzere bankaya gitti.

  Bankamatikten maaşını çekmek isteyen Keskin, maaşının yatmadığını gördü.

  Ertesi gün de bankamatiğe giderek hesabını kontrol eden Keskin, hesabında para olmadığını fark etti. Hafta sonu olması ve 65 yaş üstü vatandaşların sokağa çıkmasının yasaklanmasının ardından Keskin, 23 Mart günü torununu bankaya gönderdi.

  Emekli maaşını dolandırıcılara kaptırdı, eve polis geldi #1

  SADECE BANKA PROMOSYONU VARDI

  Torunu önce sokağa çıkamayan anneannesinin maaşını çekti. Daha sonra dedesinin maaşını çekmek için kartı bankamatiğe yerleştiren torun, dedesinin hesabında sadece banka promosyonu olan 625 lira olduğunu gördü.

  DOLANDIRILDIĞINI ANLADI

  Dedesini arayarak durumu anlatan torunu, dedesinin hesabında bir terslik olduğunu anladı. Eve geldiğinde dedesiyle durumu paylaşan torunu, dolandırıcıların hedefinde olduklarını söyledi. Dolandırıcılar tarafından emekli maaşının çekildiğini düşünen Keskin, bankaya başvurdu.

  Emekli maaşını dolandırıcılara kaptırdı, eve polis geldi #2

  POLİS, ŞİKAYET İÇİN EVE GELDİ

  Sonrasında polisi arayan Yaşar Keskin, dolandırıldığını ve şikayetçi olduğunu belirtti. Koronavirüs nedeniyle sokağa çıkması yasak olduğu için karakola gidemeyen 68 yaşındaki Yaşar Keskin'in şikayet dilekçesini almak üzere Arnavutköy Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, eve geldi.

  SORUŞTURMA BAŞLATILDI

  Yaşlı adam, durumu polis memurlarına anlatarak, şikayetçi oldu. Eve diz üstü bilgisayar ve şikayet dilekçesinin çıktısını almak üzere bir yazıcı ile gelen polisler, geniş çaplı soruşturma başlattı.


  Görüş Bildir