İHA

Hatay'ın Antakya ilçesi Kuzeytepe Mahallesi mevkiindeki kavşakta, korkunç bir meydana geldi.

Kavşakta seyir halde olan motosiklet, yolun karşısına geçmeye çalışan 3 yayaya çarptı.

Kazada 2 yaya çarpmanın etkisiyle havaya uçarken, 1 yaya ise hafif yaralandı. Kaza anıysa çevredeki bir iş yerinin güvenlik kamerasına yansıdı.

Kavşağın çevresindeki esnaf; trafik yoğunluğundan dolayı kavşağı kullanmakta tedirginlik yaşadıklarını söyledi.

"Yetkililer buraya bir çözüm bulsun"

Kavşakta sıklıkla kazaların yaşandığını dile getiren Ali Meftunzade, "Burada herhangi bir uyarıcı tabela veya kasis yok. Burada motorcu kardeşlerimiz genellikle kaza yapıyor. Araçlar çok hızlı geçiyor. Burada kaza problemi çoğalmaya başladı. Deprem gününden şu güne kadar hiçbir önlem alınamadı. Yetkililerden rica ediyorum. Bu kavşağa bir çözüm bulsunlar. Burada dün 4 tane motosikletli sürücüler, karteli patlayan bir aracın arkasında kayarak kafasını kaldırıma vurdu ama çok şükür durumları iyi.

3 ay önce Almanya'dan memleketimizi ziyarete gelen arka yolda yayaya çarptı ve maalesef hayatını kaybetti. Geçen hafta akşam saatlerinde seyir halinde olan bir karşıdan geçmeye çalışan 3 yayaya çarptı. Maalesef ağır yaralılar ve hastanede tedavileri devam ediyor.” dedi.

"Geçen gün bir arkadaşımız vefat etti"

Depremden sonra bölgede trafiğin yoğunlaştığını ifade eden Ali Helvacı, “Burası Antakya'nın en meşhur yeri ve trafik olarak en sıkıntılı yerdir. Arabalar buradan çok hızlı geliyor. Burada sürekli kaza oluyor. Yayalara çarpılıyor veya motor arabaya çarpıyor. Genellikle insanlar buradan korkuyor. Muhakkak buraya bir çözüm bulsunlar. Biliyorsunuz ki burada depremden sonra trafik çok yoğunlaştı.

Arabalar da çoğaldı. İnsanlar da sabırsız. Kimse kimseyi beklemiyor. Sürekli hız yapılıyor. Buna bir çözüm bulunması lazım. Burada sürekli kaza oluyor. İnsanlar yaralanıyor, geçen orada bir arkadaşımız vefat etti. Yine araba çarptı. Sürücüler sizler ricamız, biraz daha yavaş olmanızı istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

Haber Kaynağı: İhlas Haber Ajansı (İHA)