Hayatını kaybeden Cumhuriyet Savcısı'nın ailesi: Dibine kadar araştırılsın
İHA

Yozgat’ın Sorgun ilçesinde görev yapan Cumhuriyet Savcısı Özlem Salkım, geçtiğimiz günlerde evinde doğum gününü kutlarken başından vuruldu.

3 gün Yozgat Bozok Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nde yoğun bakımda kaldıktan sonra hayata gözlerini yuman Savcı Salkım, memleketi Kızılcahamam’da toprağa verildi.

Olayla ilgili gözaltına alınan 4 kişi, savcılıktaki ifadelerinde Özlem Salkım'ın, tabanca ile oynarken silahın ateş alması sonucu vurulduğunu söyledi.

Silahın sahibi olan A.M. adli kontrol şartıyla, diğer 3 kişi de ifadelerinin ardından serbest bırakıldı.

"YANINDAKİLERİN İNCELENMESİNİ İSTİYORUM"

Cumhuriyet Savcısı Özlem Salkım’ın babası Ramazan Salkım, “Dibine kadar orada oturanların incelenmesini istiyorum. Bulunsun. Eğer tabancayı dolu koyduysa neden koydu? Gitsin ya cebine koysun ya da götürsün arabasına, evine koysun. Orada ne işi var? Hadi yere düştü tabanca. Birisini sakatladı ne olacak? Bir de şüphem şundan var. Orada Özlem aldıysa tabancayı ’bu tabanca dolu, bırak, kendine zarar verirsin’ diye neden uyarmadılar? Acaba tabancaya boş dediler de Özlem boş gibi davranarak hareket mi etti? Bunların da açıklanmasını istiyorum.” diye konuştu.

Özlem Salkım

Olayın gerçekleştiği günden 1 gün önce telefonda konuştuklarını belirten baba Ramazan Salkım, kızının sesinin çok iyi geldiğini, ertesi güne misafirlerinin geleceğini söylediğini belirtti ve cinayete kurban gittiği konusunda tereddütleri olduğunu ifade ederek incelenmesi gerektiğini kaydetti.

Hayatını kaybeden Cumhuriyet Savcısı'nın ailesi: Dibine kadar araştırılsın VİDEO

"O GÜN DOĞUM GÜNÜ KUTLANDIĞINA İNANMIYORUM"

Kızının 1993 senesinde evlatlık olarak alındığı bilgisini veren baba Ramazan Salkım, 20 Mart’ın kızının doğum günü olduğunu bildirdi. O gün ise evde doğum günü kutlandığına inanmadığını aktararak olay günü orada olanların serbest bırakıldığını haberlerden öğrendiklerini anlattı.

Özlem Salkım

Anne Rahime Salkım ise kızının maddi manevi hiçbir sıkıntısı olmadığını, neşeli bir çocuk olduğunu söyleyerek “Benim yavrum anneciğim babacığım pamuklarım diye severdi bizi. Kalbi temizdi. Kendini assaydı, vursaydı 28 yaşına kadar vururdu.” şeklinde konuştu.

“BENİM YAVRUMA KOMPLO KURMUŞLAR”

Kızının başına silah dayayacak kadar çocuk olmadığını kaydeden anne Rahime Salkım “Asla o şeyi yapmaz. Yemek yerlerken adamın birisi silah bacağımı rahatsız ediyor diye tabanca çıkarmış masaya koymuş. Bu tabancayı niye koyuyor bu masaya? Bu tabanca neden konuluyor? O tabancasını ya arabasına koysaydı da gelseydi. Ya da içindeki zıkkımı alaydı cebine koyaydı boş koyaydı. Benim çocuğumun tabancası da vardı. Çocuğumun tabancası yatağının altında boş çıkmış. İçinde bir şey yok. Bu tabanca ne arar? Bunun incelenmesini istiyorum. Benim yavrumun kanını yerde koymayacaksınız. Nerede olursa olsun delik deşik yapacağım. Bu olayı meydana çıkartacağım. Bu tabanca nereden geldi masanın üstüne? Benim yavruma komplo kurmuşlar. Benim yavrum doğru insandı doğru. Kalbi Kur’an-ı Kerimli göğsü imanlı bir çocuktu. Ne yalanı olurdu ne yanlışı olurdu.” açıklamasında bulundu.

Özlem Salkım

Özlem Salkım

Özlem Salkım