İHA

İstanbul'da geçtiğimiz salı günü 19.30 sıralarında Bakırköy'de yaşanan olayda B.Ç. ve A.Ç.' nin tek çocukları olan 2,5 yaşındaki kız çocuğunu bakıcısı R.J.’nin kucağında parktan eve doğru gittiği esnada yanlarına gelen maskeli 2 kişi, bakıcıyı darbettikten sonra kız çocuğunu kucaklayarak motosiklet ile olay yerinden kaçtı.

Ailenin ihbarı üzerine olayın ardından Asayiş Şube Müdürlüğü Gasp Büro Amirliği ekipleri çalışma başlattı.

Bakıcısının dövüp çocuğu çaldılar

Toplamda 7 saat süren teknik ve fiziki takip sonucu olayı organize ettiği belirlenen Cevher K. kıskıvrak yakalandı.

Cevher K., kız çocuğunu kaçırdıkları adresi tarif etmesinin ardından adrese düzenlenen operasyonla iş birlikçileri Osman K. ve Mustafa B. de gözaltına alındı.

Kaçırılan 2,5 yaşındaki kız çocuğu S.Ç.'nin ise adreste uyuyor vaziyette olduğu ve ekipler tarafından koruma altına alındığı öğrenildi.

Fidye isteyeceklerdi

Olayı organize eden Cevher K.'nin sorgusunda, borçları olduğunu, borçlarından kurtulmak için kız çocuğunu kaçırdıklarını ve fidye istemek üzereyken yakalandıklarını itiraf ettiği öğrenildi.

Cevher K.'nin bir süre Ataköy'de börekçilik yaptığı, aileyi eski iş yerinden tanıdığı ve zaman zaman araştırmak amaçlı ailenin iş yerine gittiği tespit edildi.

Cevher K., ona yardım eden amcaoğlu olduğu öğrenilen Osman K. ve Mustafa B., emniyetteki işlemlerinin ardından Adliyesi' ne sevk edildi.

Şahısların, kız çocuğunu kaçırdıktan sonra motosiklet ile alandan uzaklaştığı o anlar kameraya yansıdı. Öte yandan, kız çocuğunun ailesine teslim edilmesinin ardından aile, sevinç ve duygu dolu anlar yaşadı.

Haber Kaynağı: İhlas Haber Ajansı (İHA)