Petrol
112.93
0.43%
Euro
17.4634
0.44%
Dolar
16.6836
0.27%
Altın
974.85
0.19%
Borsa
2402
0.00%
Bitcoin
338.576
-0.94%
21ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 21 C

  İstanbul'da bebeğini öldüren anneye müebbet hapis verildi

  Kadıköy’de doğurduğu bebeğiyle günlerce ilgilenmeyip ölümüne neden olduğu iddiasıyla tutuklu yargılanan anne, müebbet hapis cezasına çarptırıldı.
  • İHA
  • 22.07.2019 - 10:10
  İstanbul'da bebeğini öldüren anneye müebbet hapis verildi

  İstanbul Kadıköy’de doğurduğu bebeğiyle ilgilenmeyip günlerce odada bekleterek ölümüne neden olduğu iddia edilen F.D.’nin (28), “yeni doğmuş bebeğini kasten öldürme” suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis istemiyle yargılandığı davanın, karar duruşması görüldü.

  AVUKAT BERAAT KARARI İSTEDİ

  Anadolu 8. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya, tutuklu sanık F.D. cezaevinden getirilirken avukatı da salonda hazır bulundu.  Duruşmada söz alan sanık avukatı, “Bebeğin canlı doğup doğmadığı hususu net değildir. Alınan raporlar bunu tespit edememiştir. Sadece çocuğun ölü doğduğu bellidir. Ama kimin öldürdüğü ya da nasıl öldüğü belli değildir. Bir şüphe üzerine sanığa ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verilemez.” diyerek müvekilinin beraatini ve tahliyesini istedi.

  İstanbul da bebeğini öldüren anneye müebbet hapis verildi #1

  "ANTİDEPRESANLAR DENGEMİ BOZDU"

  Son sözü sorulan sanık F.D. ise ağlayarak, “Son 2 yıldır aldığım tüm antidepresanlar bütün dengemi bozdu. Ben suçsuzum, beraatimi talep ediyorum.” dedi.

  İYİ HAL İNDİRİMİ UYGULANDI

  Davayı karara bağlayan mahkeme heyeti, sanık F.D.’yi “çocuğunu kasten öldürme” suçundan önce ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırdı. Sanığın duruşmalardaki tutum ve davranışlarını göz önünde bulunduran mahkeme, cezada iyi hal indirimi uygulayarak sanığın müebbet hapisle cezalandırmasına hükmetti. Sanığın tutukluluk halinin devamına karar verildi.

  ÜYE HAKİMDEN KARARA MUHALEFET ŞERHİ

  Öte yandan, oy birliğiyle alınan karara üye hakim muhalefet şerhi koydu. Şerh yazısında, sanığa isnad edilen eylemin sanık tarafından gerçekleştirildiğine dair her türlü şüpheden uzak, kesin, inandırıcı ve bilimsel verilere dayalı herhangi bir delil elde edilemediğinden şüphenin sanık lehine yorumlanması gerektiği belirtildi. Üye hakim, sanığın beraatine ve tahliyesine karar verilmesi görüşünde olduğunu kaydetti.

  İstanbul da bebeğini öldüren anneye müebbet hapis verildi #2

  HAMİLE OLDUĞUNU BİR TÜRLÜ KABUL ETMEDİ

  Kadıköy’de evlilik dışı ilişkisinden hamile kalan F.D. isimli kadın iddiaya göre, çevresindekilerden hamile olduğunu gizledi, karnının büyümesini ‘Kilo aldım’ diyerek açıkladı. ‘Hamile misin?’ sorularına ise ‘Kist ameliyatı olduğum için çocuk sahibi olamıyorum’ diye cevap verdi. Israrla hastaneye gitmeyen F.D.’yi, halsiz düşmesi üzerine komşusu L.D. hastaneye götürdü. Yapılan muayene sonucunda genç kadının çocuk doğurduğu tespit edildi. Ancak kadın, bu durumu yine kabul etmedi.

  5-6 GÜN BOYUNCA ÖLMESİNİ BEKLEDİ

  Kadın hastanedeyken evine giden komşusu, temizlik kovası içinde havluya sarılı halde bebek cesedi buldu.  Olay polise haber verilince de soruşturma başlatıldı. Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede; bebeğin canlı doğduğu, ancak kadının doğurduğu bebeğe ilgi göstermediği, 5-6 gün yatak odasında bekleterek ölmesine ve çürümesine neden olduğu, daha sonra su dolu vileda kovasına koyarak üstünü havluyla kapattığı anlatıldı. Alınan rapora göre, ceset çürüdüğü için değerlendirme yapılamadığından bebeğin kesin ölüm sebebinin tespit edilemediği belirtildi.

  İstanbul da bebeğini öldüren anneye müebbet hapis verildi #3

  OLAYI HATIRLAMADIĞINI SÖYLEDİ

  F.D.’nin, “yeni doğmuş bebeğini kasten öldürme” suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapisle cezalandırılması istendi. İfadesinde hamile olmadığını ve olayı hatırlamadığını söyleyen F.D., 11 Ekim 2018 tarihinde çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanmıştı.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir