DHA

İstanbul'un ilçesi Karayolları mahallesinde 21 Ekim Cumartesi günü meydana gelen olayda, berber Mazlum Turan (22), arkadaşlarıyla sokakta oturduğu sırada silahlı bir kişinin saldırısına uğradı.

Saldırı sonucu ağır yaralanan 22 yaşındaki Mazlum Turan, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

Büro Amirliği tarafından olayla ilgili başlatılan çalışmada cinayet anının bir güvenlik kamerası tarafından görüntülendiği belirlendi. Görüntülerde, bir kişinin üst üste ateş ettikten sonra koşarak kaçtığı görüldü.

Görgü tanıkları katili teşhis etti

Polis, olayın görgü tanıkları olan Mazlum Turan’ın birlikte sokakta oturduğu arkadaşları E.Y. (21) ile F.Ş.’nin (21) ifadelerine başvurdu. İki görgü tanığı birlikte oturdukları sırada Mazlum Turan’ın yakındaki bir benzin istasyonuna tuvalete gittiğini, geri geldikten hemen sonra ortaya çıkan silahlı kişinin saldırıyı gerçekleştirdiğini söyledi. Görgü tanıkları, saldırıyı yapan kişinin mahalleden tanıdıkları 25 yaşındaki Diyar İ. olduğunu belirtti.

Tekirdağ'da yakalandı

Cinayet Büro Amirliği ekipleri yaptıkları çalışmada, şüphelinin izini Tekirdağ'ın Çerkezköy ilçesinde buldu. Burada bir eve yapılan baskında Diyar İ. gözaltına alındı. İstanbul’a getirilen şüphelilerin işlemleri Asayiş Şube Müdürlüğünde yapıldı.

Tutuklandı

Şüpheli, olayı aralarında daha önceden yaşanan bir kavga dolayısıyla oluşan husumet nedeniyle gerçekleştirdiğini söyledi. Poliste işlemleri tamamlanan şüpheli, çıkarıldığı adliyede tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Haber Kaynağı: Demirören Haber Ajansı (DHA)