Petrol
112.91
0.78%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
480.656
1.20%
16ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 16 C

  İstanbul'da cinnet getiren adam eşini öldürdü

  Bahçelievler'de eşinin sosyal medyada başkasıyla konuştuğunu ve konuştuğu kişiyle kaçacağını öğrenen 28 yaşındaki Afgan uyruklu Zivar Gol Ravan, eşinin derisini yüzüp valize koydu.
  • DHA
  • 09.11.2019 - 14:02
  İstanbul'da cinnet getiren adam eşini öldürdü

  Türkiye'de kadın cinayetlerinin ardı arkası kesilmiyor. Bu kez acı haber, İstanbul'un Bahçelievler ilçesinden....

  YATAĞIN ALTINDA KADIN CESEDİ

  2 Nisan 2019 tarihinde Bahçelievler'de, bir daire kiralandı. Daire ise yatağın altında kadın cesedi bulundu.

  VALİZE KOYDU

  Olayı soruşturan Asayiş Şube Müdürlüğü, cesedin 24 yaşındaki Afgan uyruklu Najıha Arabzai'ye ait olduğunu tespit etti. Cinayet büro dedektiflerinin çevredeki  güvenlik kayıtlarını incelemesi sonucu, eve  taksiyle gelen bir erkeğin büyük bir valiz taşıdığı görüldü.

  İstanbul da cinnet getiren adam eşini öldürdü #1

  İDDİANAME HAZIRLANDI

  28 yaşındaki Afgan uyruklu Zivar Gol Ravan, polis ekiplerince yakalandı. Ravan hakkında yürütülen soruşturma tamamlanarak, iddianame hazırlandı.

  İDDİANAMEDE OLAY ANLATILDI

  Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hazırlanan iddianameye göre; Mustafa K. isimli kişi, 2 Nisan 2019 tarihinde polisi arayarak 'temizlemeye geldiği evin koltuğunun altında ceset var' diyerek ihbarda bulundu. İhbar sonucu olay yerine gelen polis ekipleri,  maktulün başından çöp poşeti geçirilmiş olduğunu, cesedin yüz kısmının tamamen çürüdüğünü ve tanınmaz hale geldiğini belirledi.

  Kamera kayıtları incelendiğinde yabancı kişinin, biri büyük olmak üzere 3 valizle, söz konusu eve geldiğinin anlaşıldığı belirtildi. 4 Nisan 2019 tarihinde yakalanan şüpheli Zıvar Gol Rahan, Afganistan vatandaşı olduğunu ve cesedin eşi Najıha Arabzaı'ya ait olduğunu söyledi.

  Bahçelievler'de öldürdüğü eşini bavulla taşıdı VİDEO

  1.5 YILDIR BAŞKASIYLA BİRLİKTEYDİ

  Şüpheli Gol Ravan, Cinayet Büro Amirliği'nde alınan ifadesinde Najıha Arabzaı'nin uzaktan akrabası olduğunu belirterek, "Kendisi ile 2018 yılında tanıştık. Evlenmek istedik ancak ailelerimiz evliliğe karşı çıktı. Karşı çıkmaları sonucu 20-25 gün önce evlenmek için İstanbul'a gelerek imam nikahı kıydık. Hıbbetullah H. isimli kişi ile beraber kalmaya başladık. Eşimin telefonuna bir erkekten mesaj geldiğini ve eşimin müstehcen fotoğraflar gönderdiğini gördüm. Eşim odaya girince mesajları sordum, o da bir daha yapmayacağını söyledi. Bu tartışmamızdan sonra Najıha'nın aynı kişi ile mesajlaştığını ve fotoğrafları tekrar gönderdiğini gördüm. Najıha'nın sosyal medya hesabından Ahmed isimli bu kişiye mesaj atarak kendimi tanıttım ve bir daha eşimi rahatsız etmemesini söyledim. Bu kişi beni arayarak eşimi 1,5 yıldır tanıdığını ve eşim ile birlikte olduğunu söyledi." ifadelerini kullandığı kaydedildi.

  İstanbul da cinnet getiren adam eşini öldürdü #2

  "ÖLDÜKTEN SONRA VALİZE KOYDUM"

  Sosyal medyadan konuştuğu kişinin kendisine eşinin müstehcen fotoğraflarını ve arkadaşlık isteği gönderdiğini aktaran şüpheli Ravan, Najıha Arabzaı'nin Ahmed adlı kişiyle Fransa'ya kaçacağını iddia etti.

  Ravan'ın, "Elbiselerini toplamaya başladı. Ben 'Seni çok seviyorum, beni bırakma, yarın sabah yine konuşuruz şimdi uyuyalım' dedim. Ancak elbiselerini toplayıp kapıya yöneldi. Ben de kendimi kaybederek boğazına sarıldım. Odadaki çekyatın üzerine düştü. Yere düşünce de eşarbı ile boğazını sıktım, nefesi kesildi. Öldüğünü anlayınca pişman oldum. Sabah olunca evden çıktım telefonumu satıp valiz aldım. Tekrar kaldığımız eve geldim. Ölen eşimi valizin içine koydum ve taksi ile Şirinevler'e giderek günübirlik ev tuttum." dediği öğrenildi.

  İstanbul da cinnet getiren adam eşini öldürdü #3

  "YÜZ DERİSİNİ SOYDUM, TUVALETE ATTIM, SİFONU ÇEKTİM"

  Cesedi valizden çıkararak banyoya götürdüğü söyleyen şüpheli Ravan'ın, seyyar satıcıdan çakı aldığını aktararak, "Önce 10 parmağını kestim. Kesme sebebim polisin parmak izinden bulamasıydı. Kulaklarında belirgin küpe izleri vardı. Bu sebeple kulaklarını da kestim. Yüzü tanınmasın diye de yüz derisini soydum. Bu parçaları tuvalet deliğine atarak sifonu çektim. Ellerini kafasına bağladım. Sonra oda içerisinde bulunan büyük yatağın baza kısmına yerleştirip üstüne diğer yatağı koydum. Sonra Yunanistan'a kaçmayı düşündüm. Pişmanım." dediği kaydedildi.

  MÜEBBETİ İSTENDİ

  İddianamede şüpheli Gol Ravan'ın, "Kasten öldürme" suçundan müebbet hapis ile cezalandırılması talep edildi.

  İstanbul da cinnet getiren adam eşini öldürdü #4


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir