İstanbul'da öldü sanılan genç kızın akılalmaz kurtuluşu
Özel İçerik

Avcılar'da boğazı kesilerek göl kenarına bırakılan Rabia K., bulunduğunda mucize bir şekilde hala nefes alıyordu.

Kan donduran olayın ayrıntıları tüyler ürpertiyor.

3 SAAT BOYUNCA İŞKENCE ETTİ

Avcılar'da  ayrılmak istediği erkek arkadaşı tarafından falçatayla boğazı kesilen, defalarca bıçaklanan, elleri bağlandıktan sonra dakikalarca işkenceye uğrayan 25 yaşındaki Rabia K., öldüğü sanılarak bir çuval içinde göl kenarına atıldı. Kaçan saldırgan, telefon ettiği babasına durumu anlattı. Babası da olayı polise bildirdi.

Olay yerine giden polisler tarafından yaşadığı belirlenen genç kız, ekip aracıyla hastaneye götürüldü. Polisin saniyelerle yarışı sonucu yaşama tutunan 25 yaşındaki Rabia K., vahşetin izlerini vücudunda taşıyor.

İstanbul'da öldü sanılan genç kızın akılalmaz kurtuluşu

İstanbul'da öldü sanılan genç kızın akılalmaz kurtuluşu ViDEO

"BANA BIÇAK VE FALÇATAYLA SALDIRDI"

Genç kız konuşamadığı için olup biteni yazarak anlattı. Rabia K. "'Sana sürprizim var.' diyerek gözlerimi kapadı. Patronuyla tanıştıracağını söyleyerek oraya götürdü. Atölyede, kendisinden ayrılmak istediğimi söyleyince bana bıçak ve falçatayla saldırdı." dedi.

Olayın izlerini vücudunda taşıyan Rabia K.,  Emre Çiçek'in  en ağır şekilde cezalandırılmasını istediğini, yine bir kağıda yazarak ifade etti.

Genç kızın yaşadığı dehşet dolu dakikalar, bunlarla da son bulmadı.

Emre Çiçek tecavüz etmeye çalıştığı genç kıza, cinsel saldırıda bulundu ardından baltayla saldırıp tekmeledi.

İstanbul'da öldü sanılan genç kızın akılalmaz kurtuluşu

ANNE NURHAYAT: EN AĞIR CEZAYI ALSIN

Rabia K.'nin annesi Nurhayat K., "Sesi çıkmasın diye kızımın gırtlağını kesmiş" dedi. Anne Nurhayat K., "O soğuk havada donmak üzereyken bulunmuş. Polis zaman kaybetmemek için ambulans bile beklememiş. Allah onlardan razı olsun." dedi.

Yetkililere seslenen anne, "Bu caninin en ağır cezayı almasını istiyorum. Münevver Karabulut, Özgecan Aslan'ın katilleri gibi en ağır cezayı almasını istiyorum. Bu cani, benim kızımı da onlar gibi öldürmek istedi. Benim kızım gibi başka kızların böyle canının yanmasını istemiyorum." diye konuştu. Rabia K.'nin babası Şerif K. ise , "Bütün yetkililerin olayla ilgilenmesini istiyorum. Tek istediğim en ağır ceza ile yargılanması." şeklinde konuştu.

''AMACIM ÖLDÜRMEK DEĞİLDİ''

Saldırgan Emre Çiçek, "Kasten Adam öldürmek" suçundan tutuklanarak, cezaevine gönderildi. Emre Çiçek'in ifadesinde, aşırı alkollü olduğunu belirterek "Pişmanım amacım öldürmek değildi. Bir anlık sinir ve alkolün etkisiyle bu olay oldu. Polislere olay yerini ve göl kenarındaki yeri gösterdim." dediği öğrenildi.

Bu arada Emre Çiçek'in babası Ali Çiçek'in, bir süre önce oğlu hakkında "evden uzaklaştırma" kararı aldırdığı öğrenildi. Evdeki eşyaları alarak sattığı öğrenilen Emre Çiçek'in, uzaklaştırma kararı sonrası olayı gerçekleştirdiği atölyede kaldığı belirtildi.

İstanbul'da öldü sanılan genç kızın akılalmaz kurtuluşu

POLİSLER SANİYELERLE YARIŞTI

Bayrampaşa'daki otogara giden Emre Çiçek, buradan babası Ali Çiçek'i arayarak olayı anlattı ve kaçacağını söyledi. Ali Çiçek, sorunlar yaşadığı oğlunun anlattıklarını polise bildirdi. Otogara giden polis, Emre Çiçek'i gözaltına aldı. Polis, Emre Çiçek'i de yanına alarak Firuzköy'deki göl kenarına gitti. Saat 04.00 sıralarında polis, Emre Çiçek'in gösterdiği noktada çuvalda kanlar içindeki Rabia K.'nin yaşadığını belirledi.

İlk yardımı, ekip aracındaki malzemelerle polisler yaptı. Ambulansa haber veren polis, genç kızı hayatta tutmak için saniyelerle yarıştı.

Evinde tedavisi devam eden Rabia K., boğazının kesilmesi nedeniyle hala konuşamıyor.