İHA

İstanbul'un Sultangazi ilçesi Cebeci Mahallesi'nde müşteri kılığında oyun salonuna gelen şüpheli, içeride dolanmaya başladı.

Ardından ise iş yeri sahibinin misafiri ile ilgilenmesini fırsat bilerek, farklı bir masada bulunan oyun konsolunu çalıp, montunun cebine sakladı.

Daha sonra ise telefonla görüşüyormuş gibi yapan şüpheli, "Aracımı çekip geleceğim" diyerek hızla kaçtı.

"Konsolu alıyor montunun cebine koyuyor"

Yaşanan olayı anlatan iş yeri sahibi İsmail Çarkı, "Sabah dükkanımı açtım ve temizlik yaptım. Misafirim gelmişti, mutfakta ona kahve yapıyordum. O sırada arkadaş geldi ve oyun oynamak istediğini söyledi. Masayı açtım daha sonra lavaboyu sordu gösterdim. Ben tekrar mutfağa misafirim ile ilgilenmek için geçtiğimde lavabodan çıkıyor, kolonun arkasından bana bakıyor. Daha sonra ise oyun oynamaya oturur gibi yapıp, koşarak geliyor ve buradan konsolu alıyor montunun cebine koyuyor.

Sonra telefon ile görüşüyor gibi yapıyor, daha sonra ise aracını olduğu yerden çekmesi gerektiğini ve tekrar geri geleceğini söyleyip çıktı ve gitti. Ben o ara fark etmedim misafirim olduğu için. Sonradan fark ettim ve kameraya baktım. 3 bin 500 TL civarında maddi değeri var." dedi.

Olay anı kamerada

Oyun salonuna müşteri kılığında giren şahıs 3 bin 500 TL değerindeki oyun konsolunu çalarken, o anlar iş yerine ait güvenlik kamerasına yansıdı. Görüntülerde; oyun salonuna gelen hırsızın, iş yeri sahibinin dalgınlığından yararlanıp konsolu alıp montunun cebine sakladığı, ardından ise telefonla görüşüyormuş gibi yaparak, aracını çekme bahanesi ile hızla iş yerinden ayrıldığı görülüyor.

Haber Kaynağı: İhlas Haber Ajansı (İHA)