Petrol
76.82
0.88%
Euro
19.6351
-0.27%
Dolar
18.6408
0.01%
Altın
1.075
0.37%
Borsa
5005
3.08%
Bitcoin
324.400
-0.29%
13ºC
İstanbul
Bulutlu 13 C

  İzmir'de 13 yıl sonra gelen cinayet itirafı

  İzmir'de yasak aşk yaşadığı kadını öldüren Ercan Gürsoy 13 yıl sonra işlediği cinayeti itiraf etti.
  • Ajanslar
  • 09.06.2016 - 08:44
  İzmir'de 13 yıl sonra gelen cinayet itirafı

  İzmir Buca'da 13 yıl önce işlenen ve öldürülen kadının kimliği bile tespit edilemeyen sır cinayet, bir itirafla çözüldü.

  İŞKENCEYLE ÖLDÜRDÜ

  Kendi ifadesiyle ilişki yaşadığı evli kadın Nurşen Selçuk'u, Kaynaklar Mezarlığı'nda ağaca bağlayıp ağzını ve burnunu kapatarak işkence ile öldüren katil zanlısı Ercan Gürsoy (56), 13 yıl sonra vicdanı ile baş edemediğini belirterek polise başvurdu.

  CİNAYETİ 13 YIL SONRA İTİRAF ETTİ

  İlk önce Alsancak Karakolu'na giderek burada görevli bir kadın amir olup olmadığını soran Gürsoy'a, "Neden" diye sorulduğunda sadece bir kadın amirle konuşmak istediği bir konu olduğunu söyledi. Kendisine Kantar Polis Karakolu'nda kadın amir olduğu iletildi. Bunun üzerine Gürsoy, Kantar Polis Karakolu'na giderek kadın başkomiser Berke Hızlı'ya 13 yıl önce sevgilisi Nurşen Selçuk'u öldürdüğünü itiraf etti.

  İzmir de 13 yıl sonra gelen cinayet itirafı #1

  CEZAEVİNE GÖNDERİLDİ

  Bir anda şaşıran kadın amir, Gürsoy'u oturtup itirafı not etti. Yapılan araştırmada Gürsoy'un söylediği tarihte Kaynaklar Mezarlığı'nda böyle bir kadın cinayeti olduğu ve öldürülen kadının kimliğinin tespit edilemediği için olayın bir sır olarak kaldığı belirlendi. İşlediği cinayeti itiraf ederek 13 yıldır çözülemeyen olayı aydınlatan Ercan Gürsoy, Buca İlçe Jandarma ekiplerine teslim edildi. Gürsoy, mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

  CİNAYET 2003 YILINDA İŞLENMİŞTİ

  Cinayet, Kaynaklar Mezarlığı'nda 28 Mayıs 2003 günü işlendi. Mezarlığa yakınlarını ziyarete gelen vatandaşlar tarafından elleri çam ağacına arkadan bağlanmış, çıplak bir kadın cesedi buldu. 1.60-1.65 boylarında olan ve vücudunda herhangi bir delici, kesici alet izi olmayan cesedi bulan vatandaşlar durumu jandarmaya bildirdi. Olay yerinde inceleme yapan jandarma ekipleri, kadının ağzı ve burnu kapatılarak boğulduğunu belirledi. Olayla ilgili geniş çaplı araştırma başlatan jandarma, kadının kimliğini tespit etmeye çalıştı. Jandarma, cinayete kurban giden kadının uzman ressam tarafından çizilen resmini aradan geçen 13 yılda onbinlerce kişiye gösterdi, ancak kadının kimliği bir türlü belirlenemedi. Cinayet, kayıtlara "faili meçhul" olarak geçti.

  "GECELERİ UYUYAMAMAYA BAŞLADIM"

  Gürsoy cinayeti nasıl işlediğini ise şöyle anlattı: "13 yıl önce birlikte yaşadığım Nurşen Selçuk'u (37) beni ailemden uzaklaştırdığı için ve ilişkimizi aileme söylemekle tehdit ettiği için öldürmeyi kafayı koymuştum. Nurşen'in vefat eden annesini ve babasını mezarlıkta ziyarete gideceğini biliyordum. Ben de gidip onu orada öldürdüm. Bu olayın ardından kenti terk ettim. Uzun süre değişik kentlerde ve yurt dışında yaşadım. Sürekli televizyon ve gazeteleri takip ettim. Ancak, vicdanım peşimi bırakmadı. Geceleri uyuyamamaya başladım. Nurşen sürekli rüyama giriyordu. Hep teslim olmayı düşündüm, ancak cezaevinde yapamam dedim. Son olarak artık bu acıyla yaşayamayacağımı anladım ve teslim olmaya karar verdim. Saçma ama bunu da bir kadın polise anlatırsam rahatlarım diye düşündüm."


  Görüş Bildir