İzmir'de erkek çocuğunu taciz eden Adanalı yakalandı

j

S.P. ile arkadaşı Mustafa S. (53) İzmir Uzundere'de çobanlık yapmaya başladı. İki arkadaşın yanında S.P.'nin kardeşi M.P. de (15) bulunuyordu. Mustafa S., S.P. ile kardeşi M.P.'nin kaldığı kulübeye gelerek, sigarasının bittiğini ancak hayvanları otlattığı için alamadığını belirterek, S.P.'den sigara almasını istedi. S.P. de sigara almak için kulübede kardeşini yalnız bırakıp gitti.

ABİSİ GİDİNCE, ÇOCUĞU TACİZ ETTİ

S.P. kulübeden uzaklaşınca Mustafa S. kulübeye gelerek 15 yaşındaki erkek çocuğu M.P.'ye bıçak tehdidiyle cinsel istismarda bulundu. Bu sırada ağabey S.P. gelince Mustafa S. ağabeyi de bıçakla tehdit edip kaçtı. S.P. hemen polise gidip olayı anlattı. Polisin kısa sürede yakaladığı zanlı çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

ÖNCE SERBEST BIRAKILDI, SONRA CEZA VERİLDİ

Ancak duruşma aşamasında tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Yerel mahkeme bir süre sonra "çocuğa cinsel istismardan" sanığa 19 yıl 6 ay hapis cezası verdi. Polis şahsın cezası kesinleşince Türkiye genelinde aramaya başlandı.

ADANA'DA YAKALANDI

Mustafa S.'nin Adana'da olduğunu öğrenen Adana Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü'ne bağlı İnfaz Büro Amirliği ekipleri harekete geçti. Mustafa S.'nin Yenidoğan Mahallesi'nde bir evde saklandığını belirleyip şok bir baskın yaparak şahsı yakaladı. Mustafa S. emniyetteki ve adliyedeki işlemlerinin ardından cezaevine götürüldü.