Euro
11.1924
1.02%
Dolar
9.6026
1.08%
Altın
553.67
1.55%
Borsa
1.48
1.68%
Bitcoin
590.440
0.42%
18ºC
İstanbul
Güneşli 18 C

  Kaçak çalıştırılan yatılı kursta taciz

  Gaziantep'te, Milli Eğitim Müdürlüğü'nden izinsiz faaliyet gösteren yatılı eğitim yurdunda kalan B.E.K.'ye cinsel istismarda bulunan kurs hocası E.K., çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.
  • DHA
  • 25.06.2019 - 10:51
  Kaçak çalıştırılan yatılı kursta taciz

  Oğuzeli ilçesine bağlı Körkün Mahallesi'nde, 2 gün önce jandarmaya başvuran H.K., torunu B.E.K.'ye gittiği yatılı eğitim yurdunda kurs hocalarından E.K.'nin cinsel istismarda bulunduğu ihbarında bulundu. Olayla ilgili soruşturma başlatan jandarma, E.K.'yi gözaltına aldı. İşlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen şüpheli E.K. tutuklandı.

  KURS BİNASI MÜHÜRLENDİ

  Olayla ilgili yazılı açıklama yapan Oğuzeli Kaymakamlığı, eğitim verilen yerin kaçak olduğunu belirtti. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

  "Konu ile ilgili yapılan incelemede şüpheli E.K. ivedilikle gözaltına alınarak, gerekli adli tahkikat tamamlanmış ve çıkarıldığı adli makamlarca tutuklanarak cezaevine teslim edilmiştir.

  Olayın geçtiği yerle ilgili yapılan araştırmada; eğitim verilen yerin kaçak olarak faaliyet sürdürdüğü, yaz döneminde kullanıldığı, çocukların barınma ve iaşe işlemlerinin yürütülmesinde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nden talepte bulunulmadığı ve diğer resmi kurumlardan alınmış herhangi bir izinlerinin olmadığı belirlenmiştir.

  Mülki amirin onayıyla, ilgili kurumlar, öğrencileri ailelerine sorunsuz bir şekilde teslim edilmesini sağlamış ve bahse konu bina mühürlenerek faaliyetine son verilmiştir.

  Olayla ilgili adli ve idari soruşturma devam etmekte olup, üzücü olayın konusu hassasiyetle takip edilmektedir."

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir