Kadir Şeker, korona şüphesiyle hastaneye kaldırıldı

Konya'nın Selçuklu ilçesinde, Ayşe D. ve Özgür Duran arasında çıkan tartışmada şiddet gören kadına yardım etmek isteyen üniversite öğrencisi Kadir Şeker, yaşanan arbede sonucunda 19 suçtan kaydı olan Özgür Duran'ı bıçaklayarak öldürmüştü.

Şeker, olay sonrası 'kasten adam öldürme' suçundan tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

19 YILA KADAR YARGILANACAK

Soruşturma sonunda ise Kadir Şeker hakkında, 'kasten adam öldürme' suçundan iddianame düzenledi.

İddianamede, yargılamanın müebbet hapis cezası istemiyle yapılması, verilecek cezanın ise tahrik indirimiyle 12 yıldan 18 yıla kadar olması talep edildi. Ayrıca 'Yasak Bıçaklar ve Diğer Aletlerle İlgili Suçlar ve Cezaları' kapsamında 6 aydan 1 yıla kadar hapis cezası verilmesi istendi.

İddianameyi kabul eden 3'üncü Ağır Ceza Mahkemesi, ilk duruşma için 29 Nisan'ı belirledi. Daha sonra ise duruşma bugün saat 11.30'a alındı

Kadir Şeker, korona şüphesiyle hastaneye kaldırıldı

KORONA TESTİ POZİTİF ÇIKTI

Duruşmaya SEGBİS yöntemiyle katılacak olan Kadir Şeker, bugün saban saatlerinde koronavirüs şüphesiyle Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırıldı.

Hastaneye kaldırılan Şeker'in, korona testinin pozitif çıktığı öğrenildi. Cezaevine geri getirilen Şeker, tek kişilik koğuşta karantinaya alındı.

Kadir Şeker, korona şüphesiyle hastaneye kaldırıldı

"CEZAEVİNDE POZİTİF BİR KİŞİYLE TEMASTA BULUNDU"

Şeker'in ağabeyi Fatih Hidayet Şeker, ''Kardeşim Kadir, bugün sabah saatlerinde koronavirüs şüphesiyle Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırıldı. Test yapılacakmış. Cezaevinde pozitif bir kişi ile temasta bulunduğu için şüphe üzerine test yapılmak için hastaneye gönderildi. Kardeşimin can güvenliğinin olduğu bir durumda tutuklu olarak yargılanmasının doğru olmadığını düşünüyoruz." dedi.

Kadir Şeker, korona şüphesiyle hastaneye kaldırıldı

KARANTİNA ALTINDA SEGBİS İLE DURUŞMAYA KATILDI

3'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde bugün görülen ilk duruşmaya, Kadir Şeker, cezaevinden SEGBİS ile katıldı.

Eldiven ve maske takan Şeker, önceki ifadelerini tekrar ettiğini, savunmasını ayrıntılı olarak yüzyüze yapmak istediğini ve tahliyesini talep ettiğini söyledi.

Ayrıca sağlık durumunun iyi olduğunu ve yapılan korona testinin pozitif çıkması üzerine başka bir koğuşta karantinaya alındığını belirtti.

Kadir Şeker, korona şüphesiyle hastaneye kaldırıldı

TUTUKLULUĞU DEVAM EDECEK

Mahkeme heyeti ise mevcut delilleri göz önüne alarak, Kadir Şeker'in tutukluluk halinin devamına karar vererek, duruşmayı 24 Haziran'a erteledi.

Mahkeme heyeti ayrıca Şeker'in tutukluluk halinin 27 Mayıs günü dosya üzerinden incelenmesini de karara bağladı.