Euro
14.009
4.02%
Dolar
12.369
3.08%
Altın
712.88
3.27%
Borsa
1.776
-2.35%
Bitcoin
703.152
0.74%
17ºC
İstanbul
Hafif yağmur 17 C

  Kanser hastası Elif'in ailesini doktor rolüyle dolandırdı

  9 yaşındaki Elif Naz Yalman'ın ailesi kendisini doktor olarak tanıtan ve 'Size ambulans gönderip kızınızı Ankara'da tedavi ettireceğim' diyen kişi tarafından dolandırıldı.
  • İHA
  • 11.05.2020 - 23:36
  Kanser hastası Elif'in ailesini doktor rolüyle dolandırdı

  Osmaniye'de 2019 yılında lenf kanseri olan ve şu anda hastalığı 4'üncü evrede bulunan 9 yaşındaki Elif Naz Yalman'ın sağlık durumu ağırlaşınca işsiz olan 3 çocuk babası Ahmet Yalman sosyal medyadan Elif Naz için yardım çağrısı yaptı.

  AMBULANS İÇİN BİN LİRA İSTEDİ

  Kendisini Ankara Mevki Hastanesinde Göğüs Hastalıkları Uzmanı Doktor olarak tanıtan Cuma A. adlı kişi aileyi arayarak, “Çocuğunuzun tedavisini üstleneceğim. Size buradan ambulans gönderip Elif Naz'ı Ankara'ya getireceğim. Ancak ambulans için bin TL. para göndermeniz lazım” diyerek aileye IBAN numarası verdi. Parayı borç bulan baba Ahmet Yalman kendisine verilen IBAN numarasına parayı gönderdi.

  Kanser hastası Elif in ailesini doktor rolüyle dolandırdı #1

  BEKLEDİKLERİ AMBULANS GELMEDİ

  Aradan 2 gün geçmesine rağmen ambulans gelmeyince Cuma A.'yı tekrar arayan baba Ahmet Yalman bu kez de “Ambulans yolda şu anda başka bir yerde sizin oraya da gelecek” cevabı aldı. Ancak ambulans gelmeyince dolandırıldığını anlayan Ahmet Yalman polise giderek Cuma A. adlı kişiden şikayetçi oldu.

  KIZMIN DURUMU KÖTÜ

  Dolandırıcıdan ambulans beklediği esnada durumu kötüleşen Eliz Naz ise Adana Şehir Hastanesine kaldırıldı. Baba Ahmet Yalman "Ben bu adamdan şikayetçi oldum. Kızımın durumu kötü. Şu anda bunla uğraşacak halde değildik ama başımıza bu geldi" dedi. Olay ile ilgili polis soruşturma açtı.

  Kanser hastası Elif in ailesini doktor rolüyle dolandırdı #2

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir