Petrol
112.02
1.20%
Euro
17.3056
0.05%
Dolar
16.1515
0.47%
Altın
963.26
-0.31%
Borsa
2375
0.00%
Bitcoin
486.297
2.78%
15ºC
İstanbul
Çok bulutlu 15 C

  Kara yolunda cesedi bulunan adam cinayete kurban gitti

  Afyonkarahisar'da geçen ağustos ayında kara yolu kenarında cesedi bulunan 40 yaşındaki adamın, cinayete kurban gittiği ortaya çıktı. Adamın eşi, bacanağı ve yeğeni tutuklandı.
  • DHA
  • 31.10.2019 - 16:21
  Kara yolunda cesedi bulunan adam cinayete kurban gitti

  Afyonkarahisar'ın İscehisar ilçesi Seydiler beldesi yakınlarındaki kara yolu kenarında bulunan çalılık alanda, 16 Ağustos günü 35-40 yaşlarında kimliği belirsiz erkek cesedi bulundu.

  CESEDİ ÇÜRÜMEYE BAŞLADI

  Yaklaşık 20 gün önce öldüğü değerlendirilen ve çürümeye başlayan cesedin yanında, bir adet boş kovan da bulundu. Yapılan otopside, ölenin başından vurulduğu tespit edildi.

  PTS KAYITLARI İNCELENDİ

  Çalışma başlatan Afyonkarahisar İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, kayıpları mercek altına aldı. Yol güzergahındaki araç geçişleri ile Plaka Tanıma Sistemi (PTS) kayıtlarını da inceledi. Yürütülen çalışma sonunda, Samsun'dan kayıp başvurusu yapılan Sedat Aker'in eşkali ile cesedin fotoğrafları karşılaştırıldı. Böylelikle cesedin, Samsun'un Canik ilçesinde yaşayan Sedat Aker'e ait olduğu belirlendi. Aker'in İzmir'de inşaat işçisi olarak çalıştığı, 7 Ağustos günü Kurban Bayramı nedeniyle bacanağı İ.G. ile yeğeni S.G.'nin 22 LR 463 plakalı otomobiliyle, Samsun'a doğru yola çıktığı tespit edildi.

  Kara yolunda cesedi bulunan adam cinayete kurban gitti #1

  EŞİ CİNAYETİ İTİRAF ETTİ

  Bunun üzerine Aker'in eşi A.'nın ifadesine başvuruldu. A. Aker ifadesinde, İ.G. ve S.G.'nin kendisine eşinin bayramda gelip gelmeyeceğini sorduğunu, ikilinin İzmir'e giderek Sedat Aker'i yok edeceklerini ve bir daha köye gelemeyeceğini söylediklerini, 8 Ağustos günü de telefonla arayarak, "İş bitti. Kimseye bir şey deme, soran olursa biz İzmir'e gitmedik." dediklerini anlattı.

  Kara yolunda cesedi bulunan adam cinayete kurban gitti #2

  EŞİ, BACANAĞI VE YEĞENİ TUTUKLANDI

  Eşi, Sedat Aker'in İ.G. ve S.G. tarafından öldürdüğünü söyledi. Gözaltına alınan Sedat Aker'in eşi A. tutuklanarak, Afyonkarahisar Kapalı Cezaevi'ne gönderildi. İ.G. ve S.G. ise HTS kayıtları ve PTS incelemeleri sonunda Samsun'da yakalanarak gözaltına alındı. Bacanak ve yeğen de sevk edildikleri adliyede tutuklanarak, Afyonkarahisar Kapalı Cezaevi'ne gönderildi..


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir