İHA

Kocaeli'nin Karamürsel ilçesinde 14 Ekim günü müşteri gibi taksiye binen ve tabancasını çıkartan Mustafa G. (43) ile sürücü Murat Karaca (45) arasında tartışma çıktı.

Mustafa G., tabanca ile Murat Karaca'yı tehdit etti.

Murat Karaca'nın tabancayı almak için hamle yaptığı sırada Mustafa G., defalarca ateş etti.

Yokuş aşağıya kayan taksi, iki araca çarparak durabildi.

Murat Karaca, olay yerinde hayatını kaybederken kaçan Mustafa G. ise İl Emniyet Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekiplerince yakalandı.

Cinayetin Murat Karaca'nın Mustafa G.'nin bir yakınına tokat atığı iddia edilerek işlendiği öğrenildi.

"Adama karısının yanında niye tokat atıyorsun"

Cinayetten dakikalar önce ikili arasındaki diyalog araç içi kamerasına yansıdı.

Taksiye binen Mustafa G.'nin, "Cemal'e niye yanlış yaptın?" dediği ve tabancasını çıkardığı, şaşıran Murat Karaca'nın, "Cemal benim kardeşim, ben mi tokat attım?" şeklinde cevap verdiği görüldü.

Mustafa G.'nin, "Gidelim yanına bakalım kardeşin mi? Adam kardeşine tokat atar mı?" ithamı üzerine Murat Karaca'nın taksiyi durdurduğu kaydedildi.

Mustafa G.'nin, "Devam et, kafana sıktırma, yürümezsen kafana sıkacağım. 3 dakikan var. Benim için fark etmez orası burası" ısrarı üzerine taksiyi hareket ettiren Murat Karaca, "Ben Niyazi amcanın ekmeğini yemiş adamım" ifadelerini kullandı.

Mustafa G. ise "Ekmeğini yediğin adamın oğluna niye tokat atıyorsun o zaman, ayıp değil mi? Sana abi dedik yola çıktık, adama karısının yanında niye tokat atıyorsun?" şeklinde konuştu.

"Telefona herhangi bir şeye bakarsan sıkacağım kafana"

Murat Karaca'nın telefonu çaldığı bunun üzerine Mustafa G.'nin, "Telefona herhangi bir şeye bakarsan sıkacağım kafana, bak yazık olur sana" dediği görüntülerde yer aldı.

Devamında, "Şuna bakayım, Cemal abi" diyen Murat Karaca'nın Mustafa G. tarafından, "Ben sana söylüyorum yazık olur sana" diyerek tehdit edildiği kayıt altına alındı.

"Sen hayırdır ya! Biz sana abi diyoruz. Kime güveneceğiz biz?" şeklinde konuşan Mustafa G.'ye Murat Karaca, "Ben sana yanlış yapacak adam mıyım?" şeklinde cevap verdi.

Mustafa G.'nin, "Sen bana değil, kardeşime yapıyorsun. Atmadın mı tokat?" ithamına Murat Karaca, "Ben ona tokat atmadım" şeklinde yanıt verdi.

Kamera kayıtlarında Mustafa G.'nin, "Yetim miyiz? Hayırdır olum! Biz sana yanlış mı yaptık? Kızına, karına bir şey mi yaptık? Yürü sıkacağım" diye bağırdığı anlar yer aldı.

10 el ateş ederek öldürdü,

Araç içi kamerasına yansıyan görüntüde Murat Karaca'nın arka koltuktaki Mustafa G.'nin elinden tabancayı hamle yaptığı esnada 10 el kurşunun hedefi olduğu anlar yer aldı.

Kamera kaydının devamında Mustafa G.'nin kaçtığı, çevredeki vatandaşın ise "Yakalayın onu, silahı var, polisi arayın, vurdu gitti" dediği anlar görüldü.

Mustafa G.'nin 2 Haziran 2016 yılında bir kahvehanede tartıştığı Müjdat Kocabaş'ı bıçaklayarak öldürdüğü ve şartlı tahliye ile cezaevinden çıktığı aktarılmıştı.

Haber Kaynağı: İhlas Haber Ajansı (İHA)