Konya'da yolda yürüyen kadına saldırdılar
DHA

Pantolon cebindeki parası alınmak istenen, direnince tekme ve yumruklu saldırıya uğrayan İncesu yaralandı. Genç kadının çığlıkları üzerine saldırgan kaçtı.

Konya'da yolda yürüyen kadına saldırdılar

KALDIRIMDA YÜRÜYORDU

Olay, dün saat 23.15 sıralarında merkez Karatay ilçesi Ankara Caddesi'nde meydana geldi. Seda İncesu, kaldırımda yürüdüğü sırada, arkasından gelen bir kişi boynuna sarıldı. Neye uğradığını şaşıran Seda İncesu, saldırgana direnince yere düştü. Ardından saldırganın, tekme ve yumruklu saldırısına uğradı.

ÇIĞLIK ATINCA SALDIRGAN KAÇTI

Genç kadının yardım isteyerek çığlıklar atması üzerine paniğe kapılan saldırgan kaçtı. İncesu, koşarak yakındaki İl Emniyet Müdürlüğü binasına gidip polisten yardım istedi.

"CEBİMDEN PARA ALMAYA ÇALIŞTI"

Aldığı tekme ve yumruk darbeleri ile yüz ve çeşitli yerlerinden yaralanan Seda İncesu, saldırganın pantolonun cebinden parasını almak istediğini anlatırken, "Bir anda arkamdan gelip boynumdan sarıldı. Direndim yere düştüm. Pantolonumun cebinden para almaya çalıştı. Çığlıklarım üzerine kaçtı" dedi.

Genç kadın, ambulansla Konya Eğitim Uygulama ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Polis, verilen eşkal üzerinden saldırganın kimliğini belirlemek için çalışma başlattı.

Haber Kaynağı: Demirören Haber Ajansı (DHA)