Mardin'de cinsel istismar davasında gelişme: Görüntüler ortaya çıktı
DHA

Mardin’de bir işletmede aşçı olarak çalışan evli ve 8 çocuk babası S.E. (40), iddiaya göre geçen yıl mart ayında işletmenin sahibi Şükran Ö.’nün isteğiyle kızı Heja Ö. (19) ile dini nikahla evlendi.

Heja Ö. ve S.E., yaşanan tartışmanın ardından bir süre sonra ayrıldı. Ayrılığın ardından Heja, annesi Şükran Ö. ile birlikte polise giderek, 16 yaşındayken S.E.’nin cinsel istismarına uğradığını iddia edip, şikayetçi oldu.

Çocuğa istismardan tutuklandı

Temmuz ayında gözaltına alınan S.E., ‘Çocuğa cinsel istismar’ suçundan tutuklandı.

Olayın ardından S.E.’nin resmi nikahlı eşi, Heja Ö.’nün annesi Şükran Ö. ve 15 yaşındaki kız kardeşi M.B.Ö. ile yaşadığı cinsel içerikli görüntüleri avukatları Gurbet Bilbay’a teslim etti.

Bilbay’ın şikayetçi olması üzerine görüntüleri izleyen ekipler, Heja ve annesi Şükran Ö.’yü gözaltına aldı. Anne ve kızı ifadelerinin ardından serbest bırakılırken 15 yaşındaki M.B.Ö., Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından koruma altına alarak yurda yerleştirdi.

Yeni görüntüler ortaya çıktı

Olayla ilgili soruşturma sürerken ailenin 10 yaşındaki ismi öğrenilemeyen kız çocuklarının da korumaya alınması için çalışmalar devam ediyor.

Avukat Gurbet Bilbay, anne ile kızın çıkar çatışmasından kaynaklı müvekkilinin cinsel istismar iddiasıyla tutuklandığını söyledi. Bilbay, “Olayın seyrini değiştirecek önemi bulgular ve deliller elde ettik. Çocuk Şube Müdürlüğü ekibiyle beraber sıkı bir çalışmayla asıl iddiada bulunan anne ve kızın ifadesine başvuruldu. Büyük ihtimalle ilk duruşmada da müvekkilimi tahliye edeceğiz. Adalete güveniyoruz, asıl suçluların tutuklanması için elimizden geleni yapacağız.” dedi.

Haber Kaynağı: Demirören Haber Ajansı (DHA)