İHA

Mersin'de halk sağlığını tehlikeye atabilecek etler, ekipleri harekete geçirdi.

Akdeniz Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Yakaköy polis uygulama noktasından gelen ihbar üzerine yaptığı denetimde, kapalı kasa bir araç içerisindeki siyah poşetlere konmuş kilolarca et tespit etti.

500 kilo et bulundu

Akdeniz Belediyesi Zabıta Müdürü Sabri Aytonğ ile İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’nden gıda mühendisi ve veterinerlerin de katıldığı denetimde, kent merkezindeki bir işletmeye teslim edilmek üzere siyah poşetlere konmuş etlerin yaklaşık 500 kilogram ağırlığında olduğu belirlendi.

Etlere el konularak imha edildi

Etlerin herhangi bir etiket belgesi ile mühür olmadığını ve muhafaza şartlarına uyulmadığını belirleyen ekipler, tüketime uygun ve güvenli olmayan gıda olarak değerlendirip el koydu.

Akdeniz Belediyesi zabıta ekipleri, kent merkezinden uzak kırsal bir bölgede açtıkları derin bir çukura attıkları kilolarca eti yakarak imha etti, ardından üzerini toprakla örttü.

İlgili şahıslara idari yaptırım

Kaçak kesilen, menşei belli olmayan ve sağlık şartlarına uygun olmayan şartlarda saklanıp taşınan etler hakkında, 5996 sayılı yasa kapsamında ilgili kişilere idari yaptırım uygulandı.

"Halkın sağlığı ile oynamak isteyenlere göz açtırmayacağız"

Halkın sağlığı ile oynanmasına izin vermeyeceklerini vurgulayan Akdeniz Belediyesi Zabıta Müdürü Sabri Aytonğ; “Akdeniz Belediyesi Zabıta Müdürlüğü olarak bu kişilere kesinlikle müsaade etmeyeceğiz. Halkın sağlığı ile oynamak isteyenlere göz açtırmayacağız.” dedi.

Haber Kaynağı: İhlas Haber Ajansı (İHA)