Euro
10.0466
0.74%
Dolar
8.5264
1.18%
Altın
481.05
-1.03%
Borsa
1.418
-0.42%
Bitcoin
402.656
0.11%
21ºC
İstanbul
Açık 21 C

  Namus için kocasını öldüren kadına evlilik teklifi yağıyor

  Kendisini dövüp fuhuşa zorladığını iddia ettiği eşini öldüren Çilem'e cezaevinde destek mektubu yağıyor.
  • 18.09.2015 - 15:21
  Namus için kocasını öldüren kadına evlilik teklifi yağıyor

  Namus için kocasını öldüren kadına evlilik teklifi yağıyor #1

  Türkiye onu, geçen 8 Temmuz'da Adana Seyhan'dan gelen bir cinayet haberiyle tanıdı. Kendisine sürekli şiddet uygulayıp fuhuşa zorladığını iddia ettiği 2.5 yıllık eşi Hasan Karabulut'u evde 6 kurşunla öldüren 28 yaşındaki Çilem, ardından polise teslim oldu.

  DESTEK MEKTUPLARI ALIYOR

  Genç kadın, adliyeye götürülürkenki kararlı adımlarının yanı sıra "işlem tamam" anlamına gelen iki elinin baş parmaklarını kaldırarak "Hep kadınlar mı ölecek, biraz da erkekler ölsün" sözleri ve üzerindeki İngilizce "Sevgili mazi, verdiğin tüm dersler için teşekkürler" yazılı tişörtüyle hafızalara kazındı. Sabah, Adana Karataş Cezaevi'nde hakim karşısına çıkacağı günü bekleyen o kadınla görüştü.

  "Cezaevinde o kadar çok suçsuz yere yatan kadın var ki, onları dinlediğimde kendi derdimi unuttum" diyerek içini döken Karabulut, merak ettiği tek şeyin geride bıraktığı kızı ve ailesi olduğunu söyledi. Cezaevine girdiği günden beri, özellikle şiddet ve tecavüze uğramış kadınlar ile duyarlı erkeklerden 100'ün üzerinde destek mektubu aldığını anlatan genç kadın, bunlar içinde evlilik tekliflerinin de olduğunu açıkladı.

  Namus için kocasını öldüren kadına evlilik teklifi yağıyor #2

  "EVLENME TEKLİFİ EDENLER DE VAR"

  Karabulut, "Biraz şaşkınım. Bu kadar destek göreceğim aklıma gelmezdi. Özellikle tecavüz ve şiddete uğrayan kadınlar ile kadın örgütlerinden inanılmaz destek var. 12 yaşındaki bir kız ise 'Çilem abla sakın kendini katil olarak görme' diyor. Erkekler 'Siz kadınların önünde saygıyla eğiliyoruz' diye yazıyorlar. Evlenme teklifi yapılan mektuplar da alıyorum. Ancak onlara cevap vermiyorum. Sadece kadınlarla yazışıyorum" dedi.

  Eşini öldüren kadın: Biraz da erkekler ölsün VİDEO

  "İLK AŞKIMDI ÇİLEM OLDU"

  Lise terk olan Karabulut, bitirme sınavlarına girip hukuk eğitimi almayı ve şiddet gören kadınların sesi olmayı planladığını söyledi. "Ne yapıp edip hukuk okuyacağım. Adalet isteyen kadınlara destek vereceğim" diyen Karabulut, evlendikleri ilk günden beri şiddet uyguladığını, hamileyken ve lohusayken bile tekmeleyip dövdüğünü, en sonunda da fuhuşa zorladığını iddia ettiği eşi Hasan Karabulut için ise şunları söyledi: "Böyle aşık olunur mu bilmiyorum. Ama gözlerim kararmıştı, resmen aşık olmuştum ona. Yaptıklarına kızım için katlanmıştım. İlk aşkımdı ama çilem oldu."

  Namus için kocasını öldüren kadına evlilik teklifi yağıyor #3

  100'ÜN ÜZERİNDE AVUKAT SAVUNACAK

  Çilem Karabulut davasının Özgecan davası kadar önemli olduğunu, 120 avukatın onu savunacağını vurgulayan Adana Kadın Platformu Üyesi Avukat Sevil Aracı Bek ise "Adil yargılama ve kamu vicdanını rahatlatacak bir karar bekliyoruz" dedi. Avukat İsa Ayanoğlu da genç kadının meşru müdafaa hakkını kullandığını belirterek, "Ölen şahıs, odanın kapsını kilitlemiş. Bu durumda Çilem'im kaçma kurtulma şansı yoktur. Çilem canını kurtarmak için bu eylemi gerçekleştirmiştir. Tahliye isteyeceğiz" diye konuştu.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir