Petrol
86.28
0.83%
Euro
19.7152
0.44%
Dolar
18.6299
-0.02%
Altın
1.083
0.62%
Borsa
4963
0.00%
Bitcoin
326.954
1.43%
10ºC
İstanbul
Çok bulutlu 10 C
  Nevin Yıldırım'ın avukatı müebbet kararını değerlendirdi

  Nevin Yıldırım'ın avukatı müebbet kararını değerlendirdi

  Tecavüzcüsünü pompalı tüfekle öldürdükten sonra başını kestiği iddia edilen ve müebbet hapis cezası onaylanan Nevin Yıldırım'ın avukatı, tahliye beklediklerini açıkladı.
  • AA & Ensonhaber
  • 23.05.2019 - 13:58

  Isparta'nın Yalvaç ilçesine bağlı Korukaya köyünde yaşayan Nevin Yıldırım, kendisine tecavüz ettiği gerekçesiyle Nurettin Gider'i 28 Ağustos 2012'de pompalı tüfekle öldürüp, başını keserek köy meydanına bıraktı.  Aynı gün gözaltına alınan Yıldırım, ertesi gün Isparta E Tipi Kapalı Cezaevi'ne konulmuştu.

  KIZ ÇOCUK DÜNYAYA GETİRDİ

  Olay günü Gider'den 6 aylık hamile olan Yıldırım, 17 Kasım'da bir kız çocuğu dünyaya getirmişti.

  YARGITAY KARARI BOZDU, TEKRAR YARGILANDI

  Yıldırım, 25 Ocak 2015'te yargılandığı Yalvaç Ağır Ceza Mahkemesince müebbet hapis cezasına çarptırılmıştı. Temyiz üzerine Yargıtay, sanık Yıldırım hakkındaki kararı, "olayı gerçekleştirirken başkalarının da yardım etmiş olabileceği" gerekçesiyle usul yönünden bozmuştu.

  Nevin Yıldırım ın avukatı müebbet kararını değerlendirdi #1

  MÜEBBET CEZASI ONANDI

  Yargıtayın bozma kararının ardından yeniden yargılanan ve cinayeti tek başına işlediğini ifade eden Nevin Yıldırım'a, Yalvaç Ağır Ceza Mahkemesince müebbet hapis verilmişti. Bu karara karşı yapılan temyiz üzerine de dosya Yargıtay 1. Ceza Dairesine gelmişti. Geçen hafta temyiz incelemesini duruşmalı yapan Daire'nin kararı açıklandı. Yargıtay 1. Ceza Dairesi, Yıldırım'ın müebbet hapis cezasını onadı.

  "HAKSIZ TAHRİK İNDİRİMİ VERİLSEYDİ, TAHLİYE OLACAKTI"

  Kararı Evrensel'e değerlendiren Avukat Fatoş Hacıvelioğlu, "Bundan sonra Anayasa Mahkemesi var, davayı Anayasa Mahkemesine taşıyacağız." dedi. Yerel mahkemenin kararının bozulmasını en azından iyi hal indirimi verilmesini beklediklerini söyleyen Hacıvelioğlu, kadın üyenin kararını olumlu ve sevindirici bulurken "Eğer haksız tahrik uygulansaydı, Nevin'in şu an tahliye edilmesi gerekiyordu. Bu kararla birlikte erkek adalet sonucuna vardıklarını düşünüyorum. Yargının her aşamasından sabıkası olan erkeklere bile iyi hal indirimi uygulanırken, Nevin'e uygulanmaması adalet ve eşitlikle açıklanabilecek bir sonuç değil." diye konuştu.

  Tecavüzcüsünü öldüren Nevin Yıldırım'ın arşiv görüntüleri VİDEO


  Görüş Bildir