Euro
8.9694
0.15%
Dolar
7.4249
0.98%
Altın
412.33
-1.48%
Borsa
1.471
-1.13%
Bitcoin
342.993
-2.70%
7ºC
İstanbul
Çok bulutlu 7 C
  Oğlunu savunmak için hakimliği bırakan anne konuştu

  Oğlunu savunmak için hakimliği bırakan anne konuştu

  Bakırköy'de terör estiren eski hakim yeni avukatın oğlu, hakim karşısına çıktı. Annesi ise "Oğlum suç makinesi değil, onu gururla savunacağım." dedi.
  • DHA
  • 11.12.2019 - 14:36
  • Güncelleme : 11.12.2019 - 21:05

  İstanbul Ataköy'de 6 Eylül 2017'de Görkem Sertaç Göçmen, kız arkadaşıyla tartışırken orada bulunan ve kendilerine bakan kafenin işletmecisi ve çalışanları ile kavga etti. Darbedilmesi üzerine Göçmen, kafenin yakınındaki evine giderek pencereden silah ile ateş etti.

  Açılan ateş sonucu o an parkta oturan Abdülhamit Pahıl, yaralandı.

  KIZ ARKADAŞINI DARBETTİ, VATANDAŞLARIN ÜZERİNE ARACINI SÜRDÜ

  Olaydan sonra gözaltına alınan Göçmen'in aynı gün aracında kız arkadaşını darbettiği ve olaya tepki gösteren vatandaşlara öfkelenip aracını üstlerine sürdüğü de ortaya çıktı.

  DAVA AÇILDI

  Göçmen hakkında “kasten yaralama", “tehdit" ve “genel güvenliğin kasten tehlikeye sokulması" suçlarından dava dava açıldı. Sanık Göçmen, yargılandığı davada Abdulhamit Pahıl'a yönelik eyleminden dolayı “olası kasıt ile silahla yaralama" suçundan 2 bin TL adli para cezasına, Ali Arif Özel'e karşı “tehdit" suçundan ise 500 TL adli para cezasına çarptırıldı.

  Oğlunu savunmak için hakimliği bıraktı İZLE

  1,5 YILA KADAR HAPİS CEZASI İSTENDİ

  Sanığa verilen bu cezalarda, hükmün açıklanması geri bırakıldı. Kararın ardından mahkeme ateş etmenin “kasten güvenliğe tehlikeye sokulması" suçuna değil, “yaralama" suçuna teşebbüs kapsamında olduğunu söyleyerek Ali Arif Özet ve Emre Peker yönünden Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı'na müzakere yazılmasını istedi. Yeniden hazırlanan iddianamede Görkem Sertaç Göçmen'in 2 müştekiye karşı “basit yaralama" suçundan 1,5 yıla kadar hapis ile cezalandırılması talep edildi.

  "MÜŞTEKİLER ZORLA GETİRİLSİN"

  Savcı Alpay Göçmen'le oğlunu savunmak için hakimliği bırakıp avukat olan Aynur Göçmen'in oğlu Görkem Sertaç Göçmen'in, Bakırköy 39. Asliye Ceza Mahkemesi'nde yargılanmasına devam edildi. Duruşmaya başka suçtan tutuklu bulunan sanık Görkem Sertaç Göçmen, SEGBİS'le bağlandı. Duruşmada söz alan sanığın annesi aynı zamanda avukatı Aynur Göçmen, “Müştekiler gelmeyerek davayı uzatıyor, müştekilerin zorla getirilmesini talep ediyoruz." dedi. Ara kararını açıklayan mahkeme, müştekilerin zorla getirilmesine karar vererek, duruşmayı ileri bir tarihe erteledi.

  Oğlunu savunmak için hakimliği bırakan anne konuştu #1

  "OĞLUMU GURURLA SAVUNACAĞIM"

  Duruşmanın ardından basın açıklaması yapan eski hakim Aynur Göçmen, “Görkem'in yargılanması devam ettiği için adil yargılanmaya etki etmemek amacıyla konuşmayı uygun görmüyorum. Doğru olacağını da hukukçu kimliğimle düşünmüyorum fakat şunu söyleyebilirim bir anne ve bir avukat olarak çok fazla eleştiri aldım. Eski hakim olabilirim, yeni avukat olabilirim. Anneliğin yenisi eskisi olmaz. Ebedi ve ezeli bir sıfattır. Oğlumu savunmamdan daha doğal hiçbir şey olamaz. Oğlumu savunmaya gururla devam edeceğim." dedi.

  Oğlunu savunmak için hakimliği bırakan anne konuştu #2

  "KİMSE MASUMİYET KARİNESİNİ İHLAL ETMESİN"

  Göçmen, “Kesinleşmiş bir mahkeme kararıyla aksi sabitlenmedikçe her vatandaş masumdur. Buna hukukta masumiyet karinesi denir. Bir de ceza hukukunda kişileri değil, kişilerin ahlaki yapısını değil, olayları yargılarız. Fakat maalesef müvekkilim Görkem Sertaç Göçmen'in olayları değil, kişiliğinin yargılandığı bir sürece girdik. Bu ayrıca üzüntü veriyor. Suç makinesi biçiminde yazılan haberler ve yazılara ilişkin olarak da oğlumun henüz kesinleşmiş bir mahkumiyet kararı yoktur. Devam eden derdest dosyaları vardır. Bu dosyalar hakkında şu an konuşmak doğru değildir. Benim oğlum, suç makinesi değildir. Lütfen dosyaların sonucu beklensin. Beraat ettiği ya da mahkum olduğu takdirde yine konuşuruz. Fakat şu an acele etmeyelim, hukukun en önemli prensibi olan masumiyet karinesini lütfen kimse ihlal etmesin." diye konuştu.

  Bakırköy'de sürücü otomobili yayaların üstüne sürdü

  Oğlunu savunmak için hakimliği bırakan anne konuştu #3

  Bakırköy'de insanları ezmek isteyen kişi tutuklandı

  Oğlunu savunmak için hakimliği bırakan anne konuştu #4

  Bakırköy'de dehşet saçan sürücü için 32 yıl hapsi istendi

  Oğlunu savunmak için hakimliği bırakan anne konuştu #5

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir