Okul servisine pusu kurduktan sonra intihar etti

Okul servisine pusu kurduktan sonra intihar etti

Osmaniye Kadirli'de 25 yaşındaki Sinan D. bir süredir Kadirli Sağlık Meslek Lisesi öğrencisi Fatmanur Gedik'i (16) rahatsız ediyordu. Fatmanur, Sinan D.'nin aşkına karşılık vermedi. Bunun üzerine Sinan D. dün genç kızın okul dönüşünde bindiği servisin önünü Yeşiltepe Mahallesi'nde kesti. Minibüsün kapısını açan Sinan D. yanında bulundurduğu pompalı tüfekle minibüsün içine ateş etmeye başladı. Servis bir anda kana bulandı.

Minibüsün içerisinde bulunan Fatmanur Gedik ile Fatmagül Yalçın (16) ve Rümeysa Demirel pompalı tüfekten çıkan kurşunlarla yaralandı. Yaralılar olay yerine çağrılan ambulanslarla Kadirli Özel 7 Mart Hastanesi'ne kaldırıldı. Burada yapılan tüm müdahalelere rağmen Fatmanur Gedik ve Fatmagül Yalçın hayatını kaybetti. Yaralılardan Rümeysa Demirel'in ise sağlık durumu ciddiyetini koruyor.

HAKKINDA İŞLEM YAPILMIŞ

Osmaniye Valisi Celalettin Cerrah, saldırganın hayatını kaybeden kız öğrencilerden birisini rahatsız ettiği, bu nedenle hakkında işlem yapıldığını söyledi. Polis olayın ardından kayıplara karışan saldırganın peşine düştü.

Okul servisine pusu kurduktan sonra intihar etti

SALDIRGAN ÖLÜ ELE GEÇİRİLDİ

Okul servisini durduran ve pompalı tüfekle ateş açarak iki kızı öldüren saldırgan ölü ele geçirildi.

Saldırıdan sonra olay yerinden kaçan Sinan Dursun, polis tarafından her yerde aranıyordu. Dursun, sabaha karşı Kadirli Kız Meslek Lisesi'nin önünde ölü bulundu. Dursun'un pompalı tüfekle intihar edip hayatına son verdiği belirtiliyor.

Sinan Dursun'un cesedi ambulans ile Kadirli Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.