Euro
9.1897
2.34%
Dolar
7.7438
2.81%
Altın
418.67
1.8%
Borsa
1.53
-0.76%
Bitcoin
387.244
2.55%
5ºC
İstanbul
Açık 5 C

  Osmaniye'de, kanser kızı için yardım isteyen babayı dolandırdılar

  Lenf kanseri kızının tedavisi için sosyal medya üzerinden yardım isteyen inşaat işçisi baba, kendisini doktor olarak tanıtan şüpheliye bin lirasını kaptırdı.
  • DHA
  • 12.05.2020 - 14:47
  Osmaniye'de, kanser kızı için yardım isteyen babayı dolandırdılar

  Osmaniye'de 3 çocuk babası Ahmet Yalman, lenf kanseri olan 9 yaşındaki kızı Elif Naz'ın durumu ağırlaşınca, tedavi için sosyal medya üzerinden yardım istedi.

  Yalman ile irtibata geçen ve kendisini doktor olarak tanıtan C.A., "Ankara Mevki Hastanesi'nde göğüs hastalıkları uzmanıyım. Çocuğunuzun tedavisini üstleneceğim. Size buradan ambulans göndereceğim sadece bin lira yollamanız gerekiyor." diyerek, hesap numarası verdi.

  2 GÜN BOYUNCA BEKLEDİ

  Parayı verilen hesaba gönderen baba, aradan geçen 2 güne rağmen ambulans gelmeyince dolandırıldığını anladı ve hemen polise başvurdu.

  Osmaniye de, kanser kızı için yardım isteyen babayı dolandırdılar #1

  "ÇOCUĞUMUN DURUMU İYİ DEĞİL"

  Dolandırıcının bulunup cezalandırılmasını isteyen Ahmet Yalman, "İnşaat işçisiyim. 3-5 kuruşla 3 çocuğumun karnını doyurabiliyordum. Virüs salgını nedeniyle işsiz kaldım. Tedavi masraflarına paramız yetmediği için destek isterken, dolandırıldık. Çocuğumun durumu iyi değil. Bu vicdansızın yakanlanmasını istiyorum." dedi.

  POLİS ARIYOR

  Polis, talihsiz babayı dolandıran şüpheliyi yakalamak için çalışmalarını sürdürüyor.

  Osmaniye de, kanser kızı için yardım isteyen babayı dolandırdılar #2

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir