Petrol
113.19
2.85%
Euro
17.8272
-2.47%
Dolar
16.8844
-2.70%
Altın
992.35
-2.31%
Borsa
2554
0.43%
Bitcoin
365.103
0.44%
21ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 21 C

  Öz oğlu dahil 4 kişiyi öldüren adam için ceza talebi

  Cezaevinden çıktıktan sonra tartıştığı 2 oğlu, öz kardeşi ve bacanağının oğlunu öldüren Şinasi Gürkan için istenilen ceza belli oldu.
  • İHA
  • 23.07.2019 - 17:24
  • Güncelleme : 23.07.2019 - 17:24
  Öz oğlu dahil 4 kişiyi öldüren adam için ceza talebi

  İstanbul'da, cezavinden yeni çıkan eski eş dehşeti yaşandı.

  EŞİ BİRLİKTE YAŞADIĞI KİŞİ TARAFINDAN ÖLDÜRÜLDÜ

  Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından bir iddianame hazırlandı. Hazırlanan iddianamede, Şinasi Gürkan’ın 2004 yılında 2 kardeşinin ölümünden sorumlu olduğu iddiasıyla yargılandığı ve mahkumiyetine karar verildiği, cezaevinde bulunduğu dönemde eşi Nadime’nin birlikte yaşadığı Ömer Güneşsu isimli şahıs tarafından öldürüldüğü aktarıldı.

  CEZAEVİNDE AİLE BİREYLERİNİ ÖLDÜRMEYİ DÜŞÜNMÜŞ

  İddianamede Şinasi Gürkan'ın, cezaevinde bulunduğu dönemde eşinin Ömer Güneşsu ile yaşamasına aile bireylerinin ve bacanağı Alihan Tiz’in izin verdiği gerekçesiyle husumet beslediği aktarıldı. Cezaevindeyken tahliye olduğunda husumet beslediği kişileri öldürmeye karar veren Şinasi Gürkan’ın, tahliyesine kısa bir süre kala eşi Nadime’nin Ömer Güneşsu tarafından öldürüldüğünü duyduğu ve bu haberden sonra hasımlarını öldürmekten vazgeçtiği açıklandı.

  Tahliye olduktan sonra bir ev bulan Şinasi Gürkan’ın oğulları ile birlikte yaşamaya başladığı ancak zamanla aralarında anlaşmazlıklar yaşandığı da iddianamede anlatıldı. Oğullarının çeşitli suçlara karıştığını öğrenen Şinasi Gürkan’ın, bu durumdan kardeşi ve bacanağını sorumlu tuttuğu aktarıldı.

  İddianamede, Şinasi Gürkan’ın işlemediğini düşündüğü bir suçtan dolayı ceza çekmiş olması, oğullarının kendisine karşı olumsuz davranışları, annelerinin başka bir adamla yaşamasına oğullarının göz yummuş olmaları, hatta onların da bu evde yaşamış olması nedeniyle oğullarını, bacanağını ve kardeşini içinde bulunduğu durumun sebebi olarak gördüğü açıklandı.

  Öz oğlu dahil 4 kişiyi öldüren adam için ceza talebi #1

  2 OĞLUNU BİRLİKTE YAŞADIKLARI EVDE ÖLDÜRDÜ

  Olay günü Esenyurt’ta oğlu Gökmen birlikte yaşadıkları evdeyken Göksel’i telefonla arayan Şinasi Gürkan’ın, konuşacakları önemli bir konu olduğunu söylediği, bu şekilde oğlu Göksel’in de eve geldiği ve konuşma esnasında 2 oğlunu da silahla ateş ederek öldürdüğü iddianamede anlatıldı.

  BANA YAPTIKLARININ CEZASINI ÖDEYECEKSİN

  Ardından taksi ile Esenyurt’a giden Şinasi Gürkan’ın, kardeşi Mühendis Gürkan’ı “Bugüne kadar bana yaptıklarının cezasını ödeyeceksin.” diyerek öldürdüğü iddianamede açıklandı. İddianamede; kendisini bekleyen taksiye binen Şinasi Gürkan’ın bu kez de bacanağı Alihan Tiz’in evine gittiği ve işleri olduğunu söylediği aktarıldı. Şinasi Gürkan’ın bacanağına ve onun oğluna "Sen bana neden ihanet ettin?" dedikten sonra ateş ettiği, bacanağı Alihan Tiz’in ağır yaralandığı, oğlu Erdal Tiz’in ise hayatını kaybettiği açıklandı.

  Her ikisinin de öldüğü kanısına varan Şinasi Gürkan’ın tuttuğu taksinin yanına gittiği, taksi şoförünün "Dayı ne iştir, ne yapıyorsun’?" şeklindeki sorusuna "Sen işini yap, paranı alıyorsun ona bak" şeklinde cevap verdiği aktarıldı. Günlük kiralık daireye yerleşen Şinasi Gürkan’ın, burada kolluk görevlileri tarafından yakalandığı da iddianamede anlatıldı.

  20 YILA KADAR HAPSİ İSTENDİ

  İddianamede Şinasi Gürkan'ın, 2 kez ‘tasarlayarak yakın akrabayı öldürmek’, ‘kardeşi kasten öldürmek’, ‘tasarlayarak öldürmek’, ‘tasarlayarak öldürmeye teşebbüs’, ‘ruhsatsız ateşli silahlarla mermileri satın alma, taşıma veya bulundurma’ suçlarından 4 kez ağırlaştırılmış müebbet ile 20 yıla kadar hapisle cezalandırılması talep edildi.

  Şinasi Gürkan, önümüzdeki günlerde Bakırköy Adliyesi 14. Ağır Ceza Mahkemesi'nde hakim karşısına çıkacak.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir