Petrol
88.57
4.03%
Euro
18.1741
0.21%
Dolar
18.5692
0.36%
Altın
994.2
0.61%
Borsa
3295
3.62%
Bitcoin
360.700
0.26%
18ºC
İstanbul
Güneşli 18 C

  Pendik'te terk edilen bebeğin annesi yakalandı

  Acil Tıp Teknisyeni Büşra Durmaz'ın süt annelik yaptığı bebeğin yoğun bakıma alınmasının ardından, annesinin fuhuş yaptığı öğrenildi. Anne Ebru S., savcılığın talimatıyla gözaltına alındı.
  • DHA
  • 05.04.2022 - 09:20
  • Güncelleme : 05.04.2022 - 17:48
  Pendik'te terk edilen bebeğin annesi yakalandı

  İstanbul'da Pendik'te geçtiğimiz günlerde Acil Tıp Teknisyeni olarak görev yapan 29 yaşındaki Büşra Durmaz, ihbar üzerine gittiği boş bir araziye terk edilmiş 3 aylık bebeğe süt annelik yaparak, gönülleri kazanmıştı.

  Durmaz, 3 aylık bebeğe kendi kızının ikinci adını vermişti. Nisa Mihriban ismi verilen bebek, sağlık kontrollerinin ardından Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü'ne götürüldü.

  MİNİK NİSA KURTARILAMADI

  Bir süre sonra sağlık durumu kötüye giden 'Nisa Mihriban' bebeğin, yoğun bakım ünitesinde tedaviye alınmasının ardından hayatını kaybettiği öğrenildi.

  İstanbul'da terk edilen bebeği Acil Tıp Teknikeri emzirdi

  ANNEYİ BULMAK İÇİN 60 GÜVENLİK KAMERASI İNCELENDİ

  Bebeği bırakan anneyi bulmak için polis ekipleri çalışma başlattı. Çalışmalar kapsamında İstanbul Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürlüğü ekiplerince 60 güvenlik kamerası görüntüsü izlendi.

  Ebru S.'nin, Maltepe Huzurevi Metro İstasyonu'ndan metroya binerek Pendik durağında indiği bilgisi edinildi. Polis, şüpheli anne Ebru S.'nin taksiye binerek Kavakpınar Mahallesi'nde bebeği bıraktığını tespit etti.

  BEBEĞİNİNİ BIRAKAN ANNEYE FUHUŞ İDDİASI

  Şüpheli anne Ebru S.'nin bebeğini terk ettikten sonra Tandoğan Caddesi'nde bir otomobile bindiği anların da güvenlik kamerasına yansıdığı öğrenildi.

  Polis plakadan otomobilin Gebze'de olduğunu tespit ederek şoför M.D.'yle iletişime geçti. M.D.'nin ifadesinde, eskiden tanıdığı Ebru S. ile Pendik sahilde cinsel ilişkiye girdiğini ve ardından evine bıraktığını söylediği iddia edildi.

  KASTEN ÖLDÜRMEYE TEŞEBBÜS SUÇUNDAN GÖZALTINA ALINDI

  Polis ekipleri, şüpheli Ebru S.'yi dün saat 15.00 sıralarında evinin önünde yakaladı.

  Savcılık talimatıyla şüpheli Ebru S.'nin "Kasten öldürmeye teşebbüs" ve "Terk" suçlarından gözaltına alındığı öğrenildi.

  ANNENİN İFADESİ

  Gözaltınan alınan Şüpheli Ebru S.'nin emniyetteki ifadesinde 2019 yılında imam nikahlı evlendiğini, evliliğinden bir çocuğu olduğunu ve eşinden ayrıldıktan sonra çocuğunun eşinde kalmaya başladığını söyledi.

  Ayrıldıktan sonra ailesinin yanına döndüğünü belirten Ebru S. ailesinin kendisini istemediği biriyle evlendirmeye çalıştığını öne sürerek ayrı eve çıktığını belirtti.

  Pendik te terk edilen bebeğin annesi yakalandı #1

  BAŞKA BİRİYLE CİNSEL BİRLİKTELİK YAŞADIĞINI SÖYLEDİ

  Bir süre sonra M.Ç. isimli biriyle cinsel birliktelik yaşadığını ve M.Ç.'yi bir daha görmediğini kaydeden Ebru S. kadın sığınma evine yerleştiğini ve orada hamile kaldığını öğrendiğini söylediği öğrenildi.

  "KADIN SIĞINMA EVLERİNİN SÜRESİ VAR"

  Ebru S. konuşmalarına şu şekilde devam etti:

  "5 Ocak 2022 günü bir kız çocuğu dünyaya getirdim. Doğum yaptıktan sonra tekrar kadın sığınma evine gittim. Kadın sığınma evlerinin süresi var, her yerde 6 ay kalabiliyorsun. Benim sürem dolmuştu" ifadelerini kullandı.

  Kadın sığınma evindeki bir kadının tavsiyesi üzerine başka bir kadının yanına gideceğini fakat kendisini bebekle kabul etmeyeceğini düşündüğünü söyleyen Ebru S. bu sebeple bebeğini bilmediği bir adreste 29 Mart saat 12.00 sıralarında bıraktığını söyledi.

  'HAMİLEYİM' DEDİM MESAJIMA CEVAP VERMEDİ

  Bebeğini bıraktıktan sonra M.D. isimli arkadaşıyla buluştuğunu kaydeden şüpheli Ebru S. bu kişiyle kendi rızasıyla cinsel ilişkiye girdiğini kaydetti.

  Şüpheli Ebru S. bıraktığı bebeğin babasına "Hamileyim" şeklinde mesaj attığını fakat baba M.Ç.'nin cevap vermediğini iddia etti.

  KEŞKE DEVLETE SIĞINSAYDIM

  Ebru S.'nin ifadesinde "Benim hamile kaldığımdan ailemin haberi yoktur. Bebeği biri sahiplensin diye bıraktım. Keşke devlete sığınsaydım, çok pişmanım. Zorda kaldığımdan dolayı bebeği herkesin görebileceği kamuya açık bir alanda bıraktım. Öldürme kastım yoktur tamamen zorda kaldığım için bıraktım" dediği kaydedildi.

  TUTUKLAMA TALEBİ

  Yaşanan olayın ardından, bebeğini ölüme terk ettiği gerekçesiyle gözaltına alınan Ebru S., tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildi.

  Pendik te terk edilen bebeğin annesi yakalandı #2

   

  Pendik te terk edilen bebeğin annesi yakalandı #3

  Pendik te terk edilen bebeğin annesi yakalandı #4

  Pendik te terk edilen bebeğin annesi yakalandı #5


  Görüş Bildir