Petrol
76.5
0.00%
Euro
19.6855
-0.01%
Dolar
18.6443
0.03%
Altın
1.072
0.09%
Borsa
4856
0.60%
Bitcoin
325.468
2.06%
12ºC
İstanbul
Hafif yağmur 12 C

  Sarıyer'de yavru köpeği diri diri yaktılar

  Her gün besledikleri yavru köpeklerden birinin eksik olduğunu fark eden Cengiz Kıyılar, çevrede araştırma yapınca korkunç manzara ile karşılaştı.
  • DHA
  • 25.07.2021 - 12:24
  • Güncelleme : 25.07.2021 - 12:54
  Sarıyer'de yavru köpeği diri diri yaktılar

  İstanbul'un Sarıyer ilçesine bağlı Plaj Yolu Caddesi’nde, 14 tane yavru köpeği yol kenarında tel örgülerle çevrelediği alanda besleyen Cengiz Kıyılar, yavru köpeklerden birinin eksik olduğunu fark etti.

  Bunun üzerine etrafta dolaşan Kıyılar, köpeğin cansız bedenini gördü.

  YAKILARAK ÖLDÜRÜLDÜ

  Yavru köpeği tamamen yanmış ve sadece kemikleri kalmış halde gören Cengiz Kıyılar, jandarmaya ve Sarıyer Belediyesi Veterinerlik İşleri Müdürlüğü’ne haber verdi. Jandarma ekipleri olay yerinde incelemelerde bulundu. Çevredeki güvenlik kameralarını incelemeye alan jandarma ekipleri, olayı gerçekleştirenleri yakalamak için çalışma başlattı.

  Sarıyer'de yavru köpeği diri diri yaktılar ViDEO

  Sarıyer de yavru köpeği diri diri yaktılar #1

  "GÖZLERİME İNANAMADIM"

  Cengiz Kıyılar, "Burada 14 tane yavru var. İki tane anneden yedişer tane yavru. Her gün düzenli olarak sularını değiştiriyoruz, mamalarını veriyoruz. Annelere ayrı mama, yavrulara ayrı mama veriyoruz. Bugün eşimle birlikte mamalarını tazelemeye geldiğimizde bir tanesinin eksik olduğunu gördük. 13 yavru vardı ve etraftan da kötü bir koku geliyordu. Kokuyu takip ettim, hemen biraz ileride yolun kenarında, o anda gözlerime inanamadım. Yaklaşık bir metrekarelik alanda çimenler yanmış, ortasında da köpek, köpeği yakmışlar.

  Sarıyer de yavru köpeği diri diri yaktılar #2

  "KÖMÜR GİBİYDİ"

  Mangalda et yanmışçasına inanılmazdı, sadece kemikleri kalmış, kömür vaziyetindeydi. Çok üzücü bir durumdu, fotoğraflarını çektim, anne ve diğer yavrular onun başına gittiği için mikrop kapmasınlar diye hemen aynı yere biraz derince bir çukur kazarak gömdüm. Bu bir cinayet, resmen vahşet. Değerlendirilmesi için jandarmaya haber verdim. Çok üzücü, bir insanın böyle bir şey yapmış olması inanılır gibi değil. Bu yol bizim yürüdüğümüz, gezdiğimiz yol. Yalnız gezen gençler, küçükler de oluyor. Onlar için de çok büyük bir tehlike. Şimdi geriye 13 tane yavru var daha gece burada nöbet tutmak gerekecek. Görünen manzara dayanılır gibi değil gerçekten." dedi.

  Sarıyer de yavru köpeği diri diri yaktılar #3

  "İNSANLIK DIŞI"

  Hayvansever Aysugül Kara ise “Küçücük bebek, daha bir aylık, anne sütü emen el kadar yavru bir köpeği cayır cayır ateşe atıp yakabilecek insan demeye benim dilim varmıyor, insanlık dışı bir hareket. Bu konuda en büyük yetki sahibi olan kişilerden acilen duyarlılık bekliyorum. Acilen bu olayın takip edilip, suçluların bulunmasını, buna benzer olaylar varsa lütfen halkımızın duyuru yapmasını, bu tür kişilerin toplumumuzdan ayıklanıp temizlenmesi lazım." şeklinde konuştu.

  Sarıyer de yavru köpeği diri diri yaktılar #4


  Görüş Bildir