Serpil öğretmenin katil zanlısı yakalandı

Serpil öğretmenin katil zanlısı yakalandı

İzmit'te geçen 2 Ekim günü cesedi bulunan, başında darbe, kollarında ve bir ayağında kırıklar bulunan sözleşmeli öğretmen Serpil Kömürcü cinayetinin sır perdesi aydınlandı. Kentteki Mobese ve işyerlerinin güvenlik kamerası kayıtları tek tek tarandı ve Serpil Kömürcü'yü olay günü aracına aldığı saptanan Selami K., cinayet şüphelisi olarak gözaltına alındıktan birkaç saat sonra tutuklandı.

GÖREVE BAŞLADIKTAN 4 GÜN SONRA ÖLDÜRÜLDÜ

İzmit'e bağlı Çubukluosmaniye Köyü yakınlarında geçen 2 Ekim günü cesedi bulunan, İlimtepe İlköğretim Okulu'nda sözleşmeli sınıf öğretmeni Serpil Kömürcü, göreve başladıktan 4 gün sonra öldürülmüştü. Yapılan otopside genç kadının başındaki darbe izi, kolları ve bir ayağının kırık olmasından dövülerek öldürüldüğü tespit edilmişti.

Cinayeti çözmek için seferber olan polis ve jandarma, kentteki 400 güvenlik kamerasını inceledi. Serpil Kömürcü'nün olay günü yengesinin yanından sinirli bir şekilde ayrıldığı, daha sonra bir araca bindiği saptandı.

TÜBİTAK'TAN YARDIM İSTENDİ

Kamera görüntülerinde aracın plakası net görünmediği için TÜBİTAK'tan yardım istendi. Plaka TÜBİTAK'ta özel bir yöntemle belirgin hale getirildi. Serpil Kömürcü'nün bindiği aracın, bir fabrikada yemek hizmeti veren firmada aşçı olarak çalışan Selami K.'ya ait olduğu bilgisine ulaşıldı.

Cinayet şüphelisi olarak gözaltına alınan Selami K. ifadesinde, Serpil öğretmeni Kandıra'ya götürmek için aracına aldığını, ancak garip davranışlarda bulunması nedeniyle yolda ona tokat atıp araçtan attığını söylediği, öğrenildi.

ARAÇTAN ATLADI

Sözleşmeli öğretmen Serpil Kömürcü'nün cinayet şüphelisi olarak gözaltına alınan evli ve iki çocuk babası 38 yaşındaki Selami K., akşam saatlerinde adliyeye sevk edildi.

İfadesinde, Kömürcü'yü 'hayat kadını' sandığı için aracına aldığını öne süren Selami K., Kömürcü'nün kendini araçtan atmak istediğini iddia etti. Serpil Kömürcü'nün araçtan atlamasına iki kez engel olduğunu ve Kömürcü'ye birkaç kez vurduğunu söyleyen Selami K., Kömürcü'nün üçüncü teşebbüsünde araçtan atladığını söyledi.

Selami K., araçtan atlayan Kömürcü'ye bakmak için geri geri gelirken, Kömürcü'nün aracın altında kaldığını ve tekerlek altında sürüklenerek öldüğünü fark etmediğini ileri sürdü.

Serpil öğretmenin katil zanlısı yakalandı

TUTUKLANDI

İzmit Jandarma Komutanlığı'ndaki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen Selami K, nöbetçi mahkemece tutuklandı.