Sevgilisiyle bir olup eşini öldürdü

Sevgilisiyle bir olup eşini öldürdü

İstanbul Pendik'te lastik tamirciliği yapan A.B. (41), 5 yıl önce yanında çırak olarak çalışan S.K. (15) adlı çocuğun annesi Y.K. (40) ile tanışıp yasak aşk yaşamaya başladı. İddiaya göre, bir fabrikada gece bekçiliği yapan eşi Orhan K.'den (46) sürekli şiddet gördüğünü söyleyen Y.K. ile sevgilisi A.B. ile cinayet planı yaptı. A.B., 1 hafta önce, evden kaçan S.K.'yi arama bahanesiyle baba Orhan K.'yi Kartal'daki Aydos Ormanı'na götürdü. A.B., burada bir arkadaşıyla birlikte Orhan K.'yı iple boğarak öldürdü. Cep telefonuyla cesedin fotoğraflarını çeken A.B., cesedi ormana gömdü.

Olay, 15 yaşındaki S.K.'nın, Y.K. ile A.B.'nin konuşmalarını duymasıyla ortaya çıktı. Annesi ve sevgilisinin babasını öldürdüklerini öğrenen S.K., polise giderek ihbarda bulundu. İhbar üzerine anne Y.K., sevgilisi A.B. ve sevgilisinin kardeşi A.B. gözaltına alındı.

Orhan K.'nın cesedi, gömüldüğü yerden çıkartılarak Adli Tıp Kurumu'na kaldırılırken, olay sırasında zanlı A.B.'nin yanında bulunan arkadaşının ise arandığı öğrenildi.