Euro
10.4288
1.16%
Dolar
8.8674
1.2%
Altın
499.22
1.7%
Borsa
1.385
-1.2%
Bitcoin
378.125
-2.72%
18ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 18 C

  Şile cinayetinin failleri yakalandı

  Şile ormanında işlenen cinayet aydınlatıldı. Cinayetin ardından 'kadınlı tuzak' çıktı.
  • Ajanslar
  • 11.09.2015 - 08:41
  Şile cinayetinin failleri yakalandı

  Van’da su kavgası sonucu bir kişiyi öldürdüğü iddiasıyla gözaltına alındıktan bir yıl önce tahliye edilen Ahmet Süvari, korkunç bir cinayete kurban gittiği ortaya çıktı.

  TEHDİT EDİLİYORDU

  İstanbul’da polise 21 Nisan 2015 günü başvuran Adem Süvari, kardeşinin kayıp olduğunu söyledi. Kan davası yüzünden hasımları olduğunu belirten Adem Süvari "3 yıl önce Van’da Ç. ailesi ile aramızda yaşanan kavgada İsmail Ç. öldürüldü. Ben kardeşim Ahmet ve ağabeyim Musa cezaevine girdik. 2 yıl sonra ben ve kardeşim Ahmet tahliye olduk. Akrabamız Musa Süvari ise ceza aldı. Ç. ailesi ile aramızda husumet vardı. Tahliye olduktan sonra bizi tehdit ediyorlardı. Kardeşimi onlar kaçırıp öldürtmüş olduğundan şüpheleniyoruz" dedi.

  Şile cinayetinin failleri yakalandı #1

  ALDIĞI YENİ HAT İNCELENDİ

  K.Ş.B.(Kayıp Şahıslar Büro Amirliği) ekipleri bu müracaatın ardından olayla ilgili soruşturma başlattı. Kayıp Ahmet Süvari’nin son olarak bir telefon bayiinden hat alırken görüntülerine ulaşıldı. Ahmet Süvari’nin aldığı bu hattın incelemesinde bir kadınla mesajlaştığı ve konuştuğu tespit edildi.

  KONUŞTUĞU KADIN TESPİT EDİLDİ

  Telefon mesajlarından son olarak Göztepe Merdivenköy’e buluşmaya gittiği belirlenen Ahmet Süvari’in ardından telefonun kapandığı ve ortadan kaybolduğu öğrenildi. Bu ipucu üzerine Ahmet Süvari’nin son konuştuğu kadın ve onunla bağlantılı diğer şüphelilerin kimlikleri tespit edildi.

  VAHŞİ CİNAYET ORTAYA ÇIKTI

  K.Ş.B. dedektifleri İstanbul, Ankara, Van, Gaziantep ve Samsun’da eş zamanlı yaptıkları baskında Ali Ç. (41), Veysel Ç.(27), Mehmet Ç.(25),Mustafa B.(22),Aykut S. (24), Oğuzhan Y.(24) ve Esin B. (22) adlı kadın gözaltına aldı. Şüphelilerin poliste yapılan sorgularında vahşi cinayet ortaya çıktı.

  Şile cinayetinin failleri yakalandı #2

  ETERLE BAYILTIP ŞİLE ORMANINA GÖTÜRDÜLER

  Şüphelilerin Van’daki cinayetin intikamını almak için bir kadın kullanarak Ahmet Süvari’yi kandırdıkları, buluşmaya geldiği yerde eterle bayıltarak Şile ormanlık alana götürdükleri belirlendi.

  CESEDİN PARÇALARINI HAYVANLAR YEDİ

  Burada baygın haldeki Ahmet Süvari’yi diri diri boğazını keserek öldüren şüphelilerin bir gün önce kazdıkları çukura cesedi gömdükleri üzerine birkaç kürek toprak attıktan sonra kaçtıkları öğrenildi. Şüphelilerin gösterdiği yerde yapılan aramada Ahmet Süvari’nin cesedinden geriye kalan bir çene kemiği bulundu. Cesedin diğer parçalarının vahşi hayvanlar tarafından yendiği belirtildi. Olay yerinde yapılan aramada ayrıca Ahmet Süvari’nin olay günü üzerinde bulunan pantolonu da parçalanmış olarak bulundu.Poliste işlemleri tamamlanan şüpheliler geniş güvenlik önlemleri altında Anadolu Adliyesine gönderildi.

  Şile cinayetinin failleri yakalandı #3

  "CANAVARCA HİSLE ADAM ÖLDÜRMEK" SUÇU

  Savcılık sorgusunun ardından nöbetçi mahkemeye çıkarılan zanlılardan Ali Ç. (41) "cinayete azmettirmek", Veysel Ç. (27), Mustafa B. (22), Aykut S. (24), Oğuzhan Y. (24) ve Esin B. (22) ise "planlayarak ve tasarlayarak canavarca hisle adam öldürmek" suçundan tutuklandı. Mehmet Ç. (25) ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

  Şile cinayetinin failleri yakalandı #4

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir