Şişli'deki kadın eşi tarafından kaçırılan oğlundan haber alamıyor
İHA

Şişli'de yaşayan 22 yaşındaki Şilan Topal'ın kendisine şiddet uyguladığını ve aldattığını ileri sürerek 9 ay önce açtığı boşanma davasına eşi Mithat Topal karşı çıkmıştı.

Boşanma aşamasındaki eşi tarafından, ailesinin evinden zorla taksiye bindirilerek kaçırılan Şilan Topal, velayetinin kendisinde olan oğlunun da, görüş gününde babası tarafından kaçırıldığını söyledi.

3 yaşındaki oğlundan haber alamayan anne Topal, çocuğuna kavuşmak istiyor.

"BOŞANIRSAN SENİ ÖLDÜRECEĞİM"

Sürekli şiddet gördüğünü ve eşinin kendisini tehdit ettiğini anlatan Şilan Topal, “Eşimle 8 sene süren bir evliliğimiz var. Küçük yaşta aslında evlilik yaşadık. Daha sonra sürekli şiddet vardı, evliliğimiz içinde. Aldatma, şiddet, çok daha kötü olaylar vardı. Ben ne kadar sindirsem de bir yerden sonra beni tehdit etmeye başladı, ’boşanmayacaksın’ diye. ’Seni boşamam, boşanırsan seni öldüreceğim’. Ondan sonra ailemle tehdit etmeye başladı. En sonra cesaretimi toplayıp boşanma kararı aldım. Boşanma kararı aldıktan sonra kendisi bunu kabul etmedi. Ve ilk mahkemede çocuğumu kaçırdı. Sürekli uzaklaştırma kararlarını deldi. Elektronik kelepçe vardı, onu deldi. Sonrasında beni kaçırdı. İlk önce oğlumu sonra da beni kaçırdı” dedi.

Şişli'deki kadın eşi tarafından kaçırılan oğlundan haber alamıyor VİDEO

Şişli’de kaçırılan kadın, oğluna kavuşmak istiyor -1

"TÜRKİYE'DE ARA ÇOCUĞUNU, BULAMAZSIN"

“9 Temmuz’da boşanma davamız olduğu sırada, velayet fiilen bana verildi. Görüş günleri tahsis edildi. Görüş günleri tahsis edildikten sonra ben çocuğu kendisine teslim ettim. Daha sonrasında hiçbir şekilde iletişime geçmedi. Ertesi gün, ’çocuğu getir’ dediğimde bana, ’Türkiye’de ara çocuğunu bulamazsın’ dedi. O günden beridir çocuğumu bulamıyorum. Eşim ilk önce çocuğumu kaçırdı. Daha sonra 7 Eylül’de beni kaçırdı. Ben çok şükür sağ salim bulundum ama çocuğumdan hala haber alamıyorum. Devlet büyüklerine seslenmek istiyorum. Gerekli işlemlerin yapılmasını istiyorum. Harekete geçmelerini istiyorum. Çünkü ortada bir can var. Nasıl bulunamaz. Bunu bilemiyorum. Çünkü 3 buçuk yaşında ve daha çok savunmasız ve küçük. Çocuğuma kavuşmak istiyorum. Ayfer Topal’dan alınıp bana teslim edilmesini istiyorum” dedi.

Şişli’de kaçırılan kadın, oğluna kavuşmak istiyor -2

"ÇOCUĞUMUN YAŞADIĞI BİLE BELLİ DEĞİL"

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının kendisiyle iletişime geçtiğini söyleyen anne; “Eşime teslim ettim. Eşim cezaevine girdikten sonra, çocuk babaanne ile beraber. Aile ve Sosyal Hizmet Bakanlığı beni aradı. Orada olduğu kesin. Ayfer Topal’ın çocuğumu devlete teslim etmesini istiyorum ya da devletin Ayfer Topal’dan teslim almasını istiyorum. Benim çocuğumu kaçırması suçtur. Ayfer Topal’dan şikayetçiyim. Oğlumun velayeti bende, velayeti bende olduğu halde yeni kimlik çıkartılıp çocuğum yanlarında tutuluyor. Şuan ne halde bilmiyorum. İyi mi, kötü mü, yaşıyor mu, nefes alıyor mu? Hiçbir şekilde irtibat kuramıyorum. Kayıp başvurum 3 aydır var. 3 aydır çocuğumla ilgili ne bir gelişme yok. Yaşadığı bile belli değil. Sadece bakanlıktan aldığım habere göre orada olduğu kesin. Ama çocuk bulunamıyor. Ailesi benle iletişime geçti. Bana, eğer polise haber vermezsem gerekli yerde, tek başına gelirsem, çocuğum teslim edileceğini söyledi. Ben çocuğum üzerinden pazarlık yapmam. Çocuğumun bulunmasını istiyorum. Devlete güveniyorum” dedi.

Şişli’de kaçırılan kadın, oğluna kavuşmak istiyor -3

Haber Kaynağı: İhlas Haber Ajansı (İHA)