Tacizci müdür yardımcısının cezası ertelendi

a

Pendik'te 4 kız öğrencisine cinsel istismarda bulunmakla suçlanan ve bu suçtan 10 ay tutuklu kaldıktan sonra tahliye edilen müdür yardımcısının 48 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılandığı davanın karar duruşması görüldü. Anadolu 1. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki davanın karar duruşmasına tutuksuz sanık müdür yardımcısı H.K. ve taraf avukatları katıldı. Duruşmayı sanık H.K.'nin eşi de izledi.

"BÜTÜN MAHALLE BANA SAHİP ÇIKIYOR"

Duruşmada son savunması sorulan H.K. suçlamayı kabul etmediğini belirterek, "Bir dilekçe ile beni bu hale sokup ortadan kaybolan müştekilerin iddiaları doğru değildir. Çocuklar benim odama girip cep telefonumu ve flash belleğimi çalmışlardır. Bu olay neticesinde tutuklanıp mağdur oldum. Olayın geçtiği iddia edilen okulun yanında ikamet ediyorum. Bütün mahalle bana sahip çıkıyor. Öğrencilerimle diyaloğum hala iyi seviyededir" dedi.

AVUKAT: "İDDİALAR İFTİRA MAHİYETİNDEDİR"

H.K.'nın avukatı ise suçun işlendiğine dair delil olmadığını öne sürerek, "Şikayetçiler cinsel istismara uğradıklarını iddia ettikleri halde görev yeri değiştirilen sanığın atandığı Tuzla'daki okula gidip neden kendisini ziyaret etmişler? İddialar tamamen iftira mahiyetindedir" diye konuştu.

Mahkeme başkanı duruşmayı bitereceğini söyledi ve sanığa son sözünü sordu. Sanık H.K ise, "Beraatımı istiyorum. Takdiri mahkemenin vicdanına bırakıyorum" dedi.

"BİR DAHA SUÇ İŞLEMEZ" DENİLEREK CEZASI ERTELENDİ

Mahkeme heyeti sanık H.K.'yı mağdur öğrencilerden D.Ş. ve N.K.'ye karşı "Cinsel taciz" suçunu ısrarla ve birçok kez işlediğini belirterek toplamda 8 ay 12 gün hapis cezasına çarptırdı. Hükmün bir sonraki bölümünde sanığın kişiliği, tutum ve davranışları ve bir daha suç işlemeyeceği yönünde kanaat oluştuğunu belirten mahkeme heyeti cezayı erteledi.