Tekirdağ’da iki ilçe belediyesi arasında çöp konteyneri krizi
İHA

22 Nisan Perşembe günü Tekirdağ’ın Kapaklı ilçesine bağlı Karlı Mahallesi’nden 1 adet çöp konteyneri, komşu Saray Belediyesi temizlik işleri müdürlüğü ekipleri tarafından içindeki çöp boşaltılarak kamyonla götürüldü.

Mahalle muhtarı konteynerlerinin götürüldüğü iddiası ile Kapaklı Belediyesi’ne durumu bildirirken, 2 komşu İlçe belediyesi arasında konteyner krizi yaşandı.

ÇÖP KONTEYNERİNİN GÖTÜRÜLMESİ ANBEAN KAMERADA

İki ilçe belediye başkanı da konteynerlerin kendilerine ait olduğunu ifade ederken, açıklamalar art arda geldi.

Çöp konteynerinin kamyonla alınıp götürülmesi ise saniye saniye kameralara yansıdı.

Tekirdağ'da iki belediye arasında konteyner krizi VİDEO

“BİZİM KONTEYNERİMİZ”

Saray Belediye Başkanı Özgen Erkiş, yaptığı açıklamada, “O konteyner bizim bilgimizle oraya giden bir konteyner değildir. Logosu da üzerinde olan, ayan beyan bize ait olduğu belli olan bir konteyneri biraz ironik bir biçimde, komik bir biçimde, bunların kendi inisiyatifiyle harekete geçerek yaptıklarını düşünüyorum. Almışlar, şu an kayıtlarda ortada. Derinlemesine araştırıyoruz ama olay bundan ibaret. Saray Belediyesi Temizlik İşleri, ‘Bu konteyner burada ne arıyor’ tadında harekete geçmiş ve çöp konteynerini tekrar alıp, Saray’a kazandırmışlar.” dedi.

Tekirdağ’da iki ilçe belediyesi arasında çöp konteyneri krizi

“ÇOK BÜYÜTÜLECEK BİR KONU OLARAK DA GÖRMÜYORUM”

Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin ise şöyle konuştu:

“Ayın 22’sine ait bu görüntüler. Muhtarlık kanalıyla geldi bize. O bölgeden sık sık çöp konteynerlerinin azaldığı şeklinde şikayetler vardı. Muhtarımız görüntülere ulaşmış, bana gönderdi. Ben de arkadaşlarla paylaştım ve bununla ilgili araştırma yapılmasını istedim. Arkadaşlar incelemeye başladı. Açıkçası bu görüntülerin kamuoyunda çok yer almasını da arzulamıyorum. Birisi eğer ki yaptıysa bunu oradaki araç şoförü ile personel yapmıştır. Burada bir kurumu zedelemeye, Saray Belediyesi’ni zan altında bırakmaya gerek yok. Hele hele bir belediye başkanını bu anlamda suçlamaya gerek yok. Çok büyütülecek bir konu olarak da görmüyorum.”

Tekirdağ’da iki ilçe belediyesi arasında çöp konteyneri krizi

“ÇALIŞANIN YAPTIĞI BİR TERBİYESİZLİK”

Konteynerın kendilerine ait olduğunu söyleyen Çetin, “Bu mümkün değil. Neden mümkün değil? Orası zaten bizim ilçe sınırlarımız içerisinde olan bir alan, ben çöp konteynerine de görsel olarak baktığımda bizim kendi ürettiğimiz çöp konteyneri olduğunu anlıyorum. Mesela bizim çöp konteynerimiz amatörce atölyelerimizde yaptığımız konteyner, anlaşılıyor. Ama olabilir, belki de Saray Belediyesi yazıyordur. O zaman onu sorgulamak lazım. Ben zaten bilgilere ulaştığımda Özgen Başkan ile konuşacaktım konuyu. Konu çok çabuk yayıldı. Bu noktada Saray Belediyesi’ni suçlamak da istemiyorum. Oradaki çalışanın yaptığı bir terbiyesizlik diyebilirim. Adını da bulamıyorum, usulsüz bir şey.” dedi.

Tekirdağ’da iki ilçe belediyesi arasında çöp konteyneri krizi

Haber Kaynağı: İhlas Haber Ajansı (İHA)