TFF binasına ateş açan iki kişi yakalandı

Türkiye Futbol Federasyonu'nun Riva'daki Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri'nde yönetim kurulunun toplantı yaptığı sırada silahlı saldırıda bulunuldu.

TFF binasında başkanlık ofisi ve hemen alt katında bulunan yönetim kurulu odasına 7 kurşun isabet ettiği ifade edildi. Gerçekleştirilen saldırıda kimsenin yara almadığı ve kamera kayıtlarının incelendiği öğrenildi.

Vali Yerlikaya: Soruşturma başlatıldı

Saldırıyı şiddetle kınadığını ifade eden İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, geniş çaplı soruşturma başlatıldığını bildirdi.

Süleyman Soylu, TFF binasına gitti

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun da inceleme yapmak için Türkiye Futbol Federasyonu binasına gitti.

Helikopterle tesise gelen Bakan Soylu’nun, bina içerisinde ve çevresinde incelemelerde bulunduğu, görevlilerden bilgi aldığı belirtildi.

Bakan Soylu: Saldırganlar yakalandı VİDEO

TFF binasına ateş açan iki kişi yakalandı

Ateş açan şüpheliler yakalandı

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu 2 kişinin yakalandığını duyurdu.

Süleyman Soylu, "Bu olayın zanlıları kısa bir süre içerisinde yakalandı. C.U. ve O.G. emniyet güçlerimizin dikkatli çalışmaları sonucunda alındı." dedi.

"Sarhoş olmasalar çok profesyonel bir atış"

11 atışın 5 tanesinin isabet olduğunu ettiğini söyleyen Süleyman Soylu, "Kısa süre içerisinde yakalandılar. İkisi de sarhoş. Derenin hemen kenarında 250 metre ileride bir evde ikametleri. Tesadüfü olay yerindeki polis memurunun selfie çektiği görüntüler de elimizde. Allah korumuş, çünkü ben atılan kurşunların isabetlerini de gördüm. Sarhoş olmasalar çok profesyonel bir atış olarak değerlendirebilir." ifadelerini kullandı.

"Verilmiş sadakamız varmış"

Saldırıda Hamit Altıntop büyük tehlike atlattı.

Kurşunların kafasının üzerinden geçtiği belirtilen Altıntop saldırının ardından yaptığı ilk açıklamada, “Silah seslerini duyar duymaz kendimizi yere attık. Arkadaşlar benim yaralandığımı düşünmüşler. Verilmiş sadakamız varmış, failler umarım bir an önce bulunur” dedi.

TFF binasına ateş açan iki kişi yakalandı

TFF binasına ateş açan iki kişi yakalandı

TFF binasına ateş açan iki kişi yakalandı

TFF binasına ateş açan iki kişi yakalandı