Petrol
86.5
1.09%
Euro
19.7503
0.62%
Dolar
18.6365
0.01%
Altın
1.084
0.65%
Borsa
4963
0.00%
Bitcoin
325.517
1.13%
10ºC
İstanbul
Çok bulutlu 10 C

  Tokat'ta 200 bin liralık altın soygunu

  Tokat Zile'de motosiklet kasklı soyguncu, sahte dinamit ve tabancayla 200 bin liralık altın çaldı.
  • AA
  • 29.05.2019 - 14:42
  Tokat'ta 200 bin liralık altın soygunu

  Sahte dinamit kullanan soyguncu, kullandığı yöntemle başarılı olmuşa benziyor.

  Tokat'ın Zile ilçesi Adnan Menderes Caddesi'nde, motosikletle Mustafa Özdoğan'a ait kuyumcu dükkanının önüne gelen şüpheli, başındaki kaskla içeri girdi.

  Kasklı gaspçı Tokat'ta kuyumcu soydu VİDEO

  DİNAMİTİ TEZGAHA BIRAKTI

  Üzerinde saat olan sahte dinamiti masaya koyan zanlı, çalışanlara silah doğrultup altınları istedi. Vitrindeki yaklaşık 200 bin lira değerindeki altını çantasına dolduran soyguncu, geldiği motosikletle kaçtı.

  Çalışanların ihbarı üzerine kuyumcuya gelen polis ekipleri, zanlının bıraktığı dinamitin sahte olduğunu ve alçıdan yapıldığını belirledi.

  Tokat ta 200 bin liralık altın soygunu #1

  Çevredeki güvenlik kamerası kayıtlarını incelemeye alan polis, görgü tanıklarının ifadelerine başvurdu. Soygun anı ise iş yerinin güvenlik kamerasınca kaydedildi.

  Tokat ta 200 bin liralık altın soygunu #2

  AMASYA'DA YAKALANDI

  Kaçan zanlı, Amasya'da kuyumcuda altınları bozdururken yakalandı.

  İş yeri sahibinin yeğeni Fatih Gökay, kendisinin de aşağı sokakta iş yeri olduğunu, silahlı soygunu duyunca olay yerine geldiklerini söyledi.

  Emniyet mensuplarının kısa sürede olay yerine geldiğini ancak zanlının kaçtığını anlatan Gökay, şunları dile getirdi: "Bize anlatılanlar ve kamera kayıtlarına göre, soyguncu motosikleti ön tarafa park ediyor daha sonra içeriye giriyor, içeriye girdikten sonra bir bomba düzeneğini masanın üzerine bırakıyor. Kamerada gördüğümüz görüntülerde altınların verilmemesi halinde dükkanı patlatacağını söylüyor. Daha sonra bir sıra altın istiyor. Bir sıra veriliyor sonra ikinci sırayı da istiyor o da veriliyor. Daha sonra dışarıda 3 kişinin daha olduğunu, alarma basarsanız ya da bağırırsanız bomba patlayacak tehdidinde bulunuyor. Personel de burada sıkıntıya girmemek için biraz sessiz kalıyorlar ama 6-7 dakika içinde emniyet kuvvetleri geliyor. Emniyet kuvvetlerine çok teşekkür ederiz bu arada. İki saat içinde Amasya'da hırsızlar yakalanmış. Mübarek günlerde böyle bir şeyin olması bizleri çok üzdü cana gelmedi çok şükür."

  Komşu esnaflardan Sait Yıldırım ise içeride otururken bir motosikletin gelip durduğunu, müşteri gibi içeri girdiğini, hiç ses ya da bağırtı duymadıklarını ifade etti.

  Tokat ta 200 bin liralık altın soygunu #3


  Görüş Bildir