Petrol
85.56
-1.86%
Euro
18.1363
-0.12%
Dolar
18.5017
-0.02%
Altın
987.97
0.00%
Borsa
3180
0.00%
Bitcoin
360.921
-0.50%
25ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 25 C

  Torununa yıllarca tecavüz eden sapık dedeye 33 yıl ceza

  Bolu'da, kız torununa cinsel istismarda bulunan sapık dede, 33 yıl 7 ay hapis cezasına çarptırıldı.
  • DHA
  • 27.11.2019 - 12:55
  Torununa yıllarca tecavüz eden sapık dedeye 33 yıl ceza

  Bolu'da lise öğrencisi Z.T. (17), 13 yaşındayken dedesi Fettah G. tarafından birçok kez cinsel istismara uğradığını ailesine anlattı.

  HEMEN SAVCILIĞA GİTTİLER

  Z.T., kendisine alkol içirip, cinsel istismarda bulunduğunu söylediği dedesiyle ilgili geçen yıl ailesiyle birlikte cumhuriyet savcılığına giderek, suç duyurusunda bulundu. Şikayet sonrası Fettah G. tutuklanırken, hakkında 'cebir tehdit veya hile kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma', 'sağlık için tehlikeli madde temin etme', 'çocuğun nitelikli cinsel istismarı' suçundan dava açıldı.

  "ALKOL VERİP SAKİNLEŞTİRMEYE ÇALIŞTIM"

  Bolu 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde dün görülen karar duruşmasında tutuklu sanık Fettah G., hakim karşısına çıktı. Duruşmaya ayrıca Z.T., ailesi ve taraf avukatları da katıldı. Son duruşmada kendisini savunan Fettah G. suçlamaları reddetti. Fettah G., "Torunumun psikolojik sorunları vardı. Bu yüzden kendisine alkol vererek onu sakinleştirmeye çalıştım. Kesinlikle onunla ilişkiye girmedim, dudaklarından öpmedim. Tek amacım torunuma yardım etmekti." dedi.

  Torununa yıllarca tecavüz eden sapık dedeye 33 yıl ceza #1

  "YILLARCA BU ANLARI HİÇ UNUTAMADIM"

  İstismar olaylarının ardından psikolojik sorunlar yaşadığını anlatan Z.T. ise "Dedem beni hep kandırdı. Sürekli olarak içki içirtip, benimle ilişkiye girdi. Ayrıca yıllarca bu anları hiç unutamadım. Korkumdan kimselere bir şey diyemedim. Dedem beni hep tehdit etti. Psikolojim her geçen gün bozuluyordu ve durumu aileme anlattım." diye konuştu.

  33 YIL CEZA ALDI

  Mahkeme heyeti, cinsel istismar olayını birden fazla kez gerçekleştirdiği kanaatine vardığı Fettah G. hakkında 'çocuğun zincirleme şekilde nitelikli cinsel istismarı' suçundan 30 yıl, 'kişiyi hürriyetinden yoksun kılma' suçundan 3 yıl, 'küçük yaştaki çocuğa alkol içirme' suçundan ise 7 ay olmak üzere toplam 33 yıl 7 ay hapis cezasına çarptırılmasına karar verdi.


  Görüş Bildir