Petrol
95.21
-1.43%
Euro
18.2674
0.04%
Dolar
18.0986
0.11%
Altın
1.02
-0.07%
Borsa
302
0.00%
Bitcoin
397.648
-6.40%
28ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 28 C

  YouTuber tarafından öldürülen gencin babası konuştu

  KKTC'de Youtuber Arif Gökçek tarafından öldürülen dondurmacı Halil Karakız'ın Kahramanmaraş'ta yaşayan babası Mehmet Karakız, oğlunun alacağı için öldürüldüğünü söyledi.
  • DHA
  • 15.12.2019 - 09:11
  • Güncelleme : 15.12.2019 - 09:11
  YouTuber tarafından öldürülen gencin babası konuştu

  Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Girne Antik Limanı'nda 5 Aralık'ta meydana gelen olayda arkadaşı Youtuber Arif Gökçek tarafından öldürülen Halil Karakız'ın babası Mehmet Karakız konuştu.

  15 BİN TL ALACAĞI İÇİN GİTTİ, ÖLDÜRÜLDÜ

  Bir tekstil fabrikasında çalışan işçi Mehmet Karakız, oğlunun yaz sezonlarında turistik yelerde dondurma satarak hayatını kazandığını söyledi. Oğlunun Kıbrıs'a, katil zanlısı Arif Gökçek'in babası Cengiz Gökçek'ten alacağı olan 15 bin lirayı almak için gittiğini belirten baba Karakız, "Cengiz Gökçek'e yaz sezonunda para vermiş o da 'Bunu 1 Kasım'da ben vereceğim' demiş ama parayı vermiyor, 1 ay müsaade isteyerek 'Aralık ayında veririm' demiş. Bu arada da adam iş yerini kapatıp, Kıbrıs'a kaçmış. Çocuk bunu öğrenince peşine gidiyor. Oraya gidince de ne oldu ondan sonrasını biz bilmiyoruz." dedi.

  YouTuber tarafından öldürülen gencin babası konuştu #1

  "KEŞKE PARA VERMESEYDİN"

  Karakız, "Kendisine kızdım 'Neden öyle yaptın, keşke para vermeseydin' dedim. O da 'Baba sezon bitince ayın 1'inde verecek' dedi. 1 Kasım'da verecek olduğu parayı oğlum parayı istiyor o da '1 ay müsaade et' dedi. Halil'e 'O parayı vermezler ona göre. Kimseyle alacak verecek içi tartışma. Verirse al, vermezse müsaade et, paranı az az vermesini söyle' dedim." diye konuştu.

  YouTuber tarafından öldürülen gencin babası konuştu #2

  "ZATEN İNTİHAR OLSA BENİ ARARLARDI"

  Kendilerine ilk olarak Halil'in intihar ettiği bilgisi geldiğini ancak buna inanmadığını belirten Mehmet Kiraz, "Biz ilk haber verildiğinde 'İntihar etti' denildi. Eğer benim çocuğum intihar etmiş olsa Cengiz de, oğlu da beni tanıyor. Halil'in benim oğlum olduğunu, benim nerede çalıştığımı bildikleri için beni arar 'Ağabey gel böyle bir durum oldu, Halil bir hata yaptı, gel yardımcı olalım' derdi. Ama beni hiç aramadılar. Ne kendisi ne de oğlu hiç aramadı. İntihar olduğuna hiç inanmadım. İntihar olmadığını zaten biliyorduk. Bizim aklımıza bunlar sahil kenarında geziyordu, dalga bunları içeri çekti diye geldi. Ben oradaki ifademde de söyledim, kesinlikle intihar olmaz, düşünmez de." diye konuştu.

  YouTuber tarafından öldürülen gencin babası konuştu #3

  "YANLARINA KALMAZ, ADALTE GÜVENİYORUM"

  Oğlunun katilinin en ağır şekilde cezalandırılmasını istediğini belirten, bunun için de davanın sonuna kadar takipçisi olacağını söyleyen Mehmet Karakız, "Bundan sonra Türk adaletinin yerini bulacağına inanıyorum. Türk adaletine saygımız, güvenimiz sonsuz. Bundan sonra olayın peşine düşeceğiz, cezasını çeksin. Oğlum alacağından dolayı öldürüldü. Bazı arkadaşlarına da söylemiş. Taziyeye gelen arkadaşları söyledi, 'Paramı alıp geleceğim' demişti. Beni Kıbrıs'tan da aradı, 'Baba iş olursa burada çalışırım' dedi. Ben de 'Gel memleketinde çalış' dedim. Allah'tan bulsunlar. Davanın kesinlikle peşinde olacağım. Zaten yanlarına kalmaz, adalete güveniyorum ve saygım sonsuz. Onun için kesinlikle yanlarına kalmaz." şeklinde konuştu.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir