taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.8873
6.5366
1488.77
94346.07
281.948
47447.03

ABD'nin Bağdat Büyükelçiliği'nin bulunduğu bölgeye saldırı

Irak Başbakanlığına bağlı Güvenlik Medya Ağı tarafından yapılan yazılı açıklamada, korunaklı hükümet binalarının bulunduğu Yeşil Bölge'nin merkezine katyuşa füzesiyle saldırı düzenlendiği belirtildi.

AA | 20.05.2019 - 04:25..
Whatsapp ile paylaş

asd

Son günlerde Irak için gerçekleşen uyarılar, gerçeğe dönüştü. Irak'ta, ABD'nin Bağdat Büyükelçiliği'ne saldırı düzenlendi.

"SALDIRI YEŞİL BÖLGE'NİN TAMAMININ TRAFİĞE AÇILMASININ ÖNÜNDE ENGEL DEĞİL"

Irak Başbakanı Adil Abdulmehdi'nin askeri genel sekreteri Muhammed Beyati, yerel medyaya yaptığı açıklamada, "Yeşil Bölge'ye katyuşa füzesi saldırısı, bu bölgenin önümüzdeki günlerde tamamının trafiğe açılmasının önünde engel teşkil etmiyor. Yeşil Bölge'nin tamamı trafiğe açılacak." ifadesini kullandı.

​ABD, PERSONELİNE 'ÇEKİLİN' TALİMATI VERMİŞTİ

Öte yandan saldırının, ABD tarafından yapılan uyarıların ardından gelmesi dikkat çekti. Birkaç gün önce ABD Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, ABD'nin Irak Büyükelçiliği ve Erbil Konsolosluğu'ndaki vize işlemlerini geçici bir süre için askıya aldığını ve ülkede acil olarak görev yapmayan personelin ABD'ye dönüşü için ulaşım imkanının en kısa sürede sağlanacağı belirtilmişti.

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir